Nad seniorskými IT pracovníky visí Damoklův meč

Seniorské pozice pro IT profesionály jsou považovány za kriticky ohrožené recesí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu provedeného pracovním portálem IT Job Board.

Nad seniorskými IT pracovníky visí Damoklův meč


Čtyři z deseti respondentů prohlásili, že seniorské IT pozice jsou ohroženy nadbytečností více, než snadněji outsourcovaná nemanažerská místa.

Devětatřicet procent dotazovaných rovněž konstatovalo, že cítí, že lidé v manažerských rolích jsou více ohroženi propuštěním. Průzkum byl proveden webem The IT Job Board (www.theitjobboard.com) specializovaným na lidské zdroje.

Zaměstnanci z oblasti IT mají obavy, že z těch, kteří budou propuštěni pro nadbytečnost, polovina stráví až devět měsíců bez práce. A podle 63 % respondentů je více jak půl roku bez práce příliš dlouho. Šéfka mezinárodního marketingu v The IT Job Board Teresa Spertiová tvrdí, že důvodem k propouštění lidí na seniorských IT pozicích může být „to, že IT oddělení během ekonomické recese pozastavují velké projekty." Tito však podle ní budou prvními, kteří získají svá zaměstnání zpět, jakmile se trh začne zotavovat.

Tipy pro lidi propuštěné pro nadbytečnost:

-          Využijte svého času ke zvyšování kvalifikace

-          Zvažte změnu směrování vaší kariéry

-          Buďte pozitivní

-          Vypilujte si chování pro přijímací pohovory

-          Aktualizujte pravidelně svůj životopis

-          Zůstaňte v kontaktu se svými bývalými kolegy

-          Vytipujte si organizace, pro něž byste rádi pracovali a ozvěte se jim

-          V mezičase zvažte práci dobrovolníka, kde byste využili svých schopností

Zdroj: IT Job Board

Komentáře