Kancelář do kapsy: Wyse Cloud Connect

Tenký klient, který umožňuje přístup k celé škále služeb, aplikací a kancelářských programů. To vše vměstnané do malého zařízení připomínajícího USB dongle - dámy a pánové, představujeme Dell Wyse Cloud Connect.

Kancelář do kapsy: Wyse Cloud Connect


S Wyse Cloud Connect můžete doslova a do písmene nosit kancelář v kapse u saka. Před několika lety koupila společnost Dell firmu Wyse se zaměřením na tenké klienty a virtuální desktopy. Od té doby její produkty přizpůsobila tak, aby vhodně doplňovaly její vlastní portfolio. A jedním z výsledků těchto snah je právě Wyse Cloud Connect.

Zapojte do HDMI a máte plnohodnotný počítač

Tenký klient je zařízením, které nahrazuje počítač – pouze jej připojíte k potřebným perifériím (většinou monitor, klávesnice, myš apod.) a můžete pracovat – software je však dodáván na dálku prostřednictvím sítě (z cloudu v datovém centru). Wyse Cloud Connect se zapojuje do televizoru či monitoru prostřednictvím rozhraní HDMI nebo portu MHL. Běží na operačním systému Android 4.1 Jelly Bean a koncové uživatele osloví především možností přistupovat ke kompletní nabídce aplikací v obchodě Google Play. Produkt je však zaměřen především na podniky, jejichž zaměstnancům umožňuje přistupovat k virtualizačním službám Citrix, Microsoft a VMware, nebo k aplikacím společnosti Dell a k řešení PocketCloud (řešení Dellu pro vzdálený přístup k souborům).

Dell Wyse Cloud Connect není o mnoho větší než klasický USB flashdisk. K televizoru nebo monitoru se připojuje přes HDMI (případně MHL) a nabízí plnohodnotné Full HD rozlišení (1080p). Staví na vícejádrovém procesoru Cortex-A9, má 1 GB RAM a nabízí 8 GB úložného prostoru spolu se vstupem pro karty microSD a zdířkou pro micro-USB. Nechybí ani podpora DisplayPortu, Wi-Fi a Bluetooth. Koncová cena je stanovena na 129 dolarů (kolem 2 600 Kč bez DPH). Dell s Wyse Cloud Connect cílí především na firmy a podniky, my si však myslíme, že zařízení dává smysl i pro „obyčejné smrtelníky“, kteří se nechtějí na cesty tahat s tabletem či notebookem (např. na hotelu pak jednoduše připojí Wyse Cloud Connect k televizoru a mohou pracovat).

Sázka Dellu na tenké klienty dává smysl i při pohledu na predikce analytické společnosti IDC. Ta totiž předpokládá, že trh s virtualizovanými desktopy do roku 2015 vzroste na celých 15 miliard dolarů. Vyšší marže plynoucí ze spojení tenkých klientů s cloudem a datovými centry pak mohou Dellu pomoci kompenzovat snižující se zisky z prodejů klasických PC.

Čtěte také:
→ Chromecast - nová zbraň Googlu
Chromecast je hardwarová novinka Googlu, která zasunutím do HDMI portu udělá z hloupé televize televizi chytrou. Zřejmě podpoří pozici Chromu.
→ Kancelář v cloudu je budoucností, jak ale vypadá přítomnost?
Microsoft se obává kancelářského balíku od konkurenčního Googlu. Zlevnil svůj Office 365 o 20% a prodej licencí vzrostl pětinásobně.

G+


Úvodní foto: dell.com
Komentáře