Microsoft snižuje ceny některých výpočetních služeb cloudu Azure

Ceny cloudových služeb pokračují ve volném pádu. Tentokrát se na nižší účty mohou těžit uživatelé cloudové platformy Microsoft Azure.

Microsoft snižuje ceny některých výpočetních služeb cloudu Azure


Společnost Microsoft oznámila, že od příštího měsíce trvale snižuje ceny za výpočetní zdroje Dv2 až o 17 %, podle typu instance a způsobu využití. Nejvíce ušetří uživatelé, kteří provozují výkonné Linuxové instance. Uživatelé instancí Windows se dočkají až 13% slev ze současných cen.

V tuto chvíli ještě nejsou přesné podmínky snížení cen známy, ale Microsoft slibuje zveřejnit kompletní nový ceník v únory, kdy vstoupí v platnost. Instance Dv2 jsou určené pro aplikace, které vyžadují vyšší výpočetní výkon a dočasný diskový výkon než instance Microsoft řady A.

Jedná se o nástupce virtuálních strojů Azure řady D a vyznačují se procesory o 35 % rychlejšími než předchozí verze. Vyšší rychlosti odpovídá i vyšší cena, avšak po ohlášených slevách budou ceny Dv2 konkurenceschopnější. To je dobrá zpráva pro šetřivé uživatele, kteří nyní pravděpodobněji zvolí výkonnější variantu.

Změny cen cloudových služeb společnosti Microsoft přichází jen několik dní poté, co Amazon oznámil změny cen plánovaných instancí, kdy si uživatel může zvolit konkrétní čas pro pravidelný běh svých zátěží a získat slevu podle toho, kdy systém využijí. Nabídka sníží náklady klientům, kteří provozují rutinní aktivity mimo špičku.

Microsoft tradičně cenovou politikou u Azure kopíruje snižování cen Amazonu, aby si zachoval konkurenceschopnost. Je pravděpodobné, že v nadcházejícím roce se dočkáme dalších poklesů cen v důsledku cenové bitvy mezi oběma poskytovateli s cílem přilákat nové zákazníky a přesvědčit stávající uživatele, aby cloudové služby využívali více.


Úvodní foto: (c) T. L. Furrer - Fotolia.com
Komentáře