OneDrive: Microsoft snižuje cenu a zvyšuje bezplatnou kapacitu na 15 GB

Zatímco u bezplatné varianty srovnává kapacitu s Googlem, přidává navíc bonus za získané uživatele.

OneDrive: Microsoft snižuje cenu a zvyšuje bezplatnou kapacitu na 15 GB


Microsoft oznámil podstatné změny v ceníku a v kapacitě svého cloudového úložiště OneDrive. Nově budou mít uživatelé k dispozici 15 GB zdarma (dosud to bylo 7 GB) a zároveň se sníží poplatky za kapacitu navíc. Další prostor bude účtován částkou 1,99 USD měsíčně za 100 GB, resp. 3,99 USD za 200 GB - ceny tak padají prakticky na třetinu. Výhodou je bonusový program za získání nového uživatele služby. Podobné obchodní modely mají i jiní provozovatelé úložišť. Pokud získáte přátele, kteří přijmou pozvání a stanou se také uživateli služby OneDrive, získáte dalších až 5 GB prostoru (po 0,5 GB přírůstcích).

Předplatitelé služby Microsoft Office 365 budou mít nyní v základu úložiště  o velikosti 1 TB, ceny aktualizovaného bundle budou ceny následující:

- 169,99 Kč měsíčně - Office 365 pro jednotlivce
- 249,99 Kč měsíčně - Office 365 pro domácnosti (až 5 uživatelů)
- 1 999 Kč na 4 roky - Office 365 pro vysokoškoláky

Uvedné změny budou platit od července 2014, stávajícím uživatelům budou ceny upraveny automaticky.

Čtěte také:
→ OneDrive a Office Online: nový marketing pro stávající služby
Microsoft realizoval avizované přejmenování služby cloudového úložiště ze SkyDrive na OneDrive. V návaznosti na to začal nabízet své on-line kancelářské aplikace pod novým názvem Office Online.
→ Cloud se mění, prim začíná hrát přidaná hodnota
Výzkumy ukazují, že adopce cloud computingu v podnikové sféře má k masovosti daleko. Současně se cloudová scéna mění. Firmy namísto již samozřejmé efektivity očekávají vyšší přidanou hodnotu – „cloudová řešení“.

G+


Úvodní foto: © Concept web Studio - Fotolia.com
Komentáře