Content a Document Management: DMS versus CMS

Informační systémy, které se skrývají za těmito zkratkami, jsou mnohým známé. Jsou to systémy pro správu dokumentů a každý z nich je speci?cký vlastním způsobem pohledu na dokument. Přestože řada na trhu dostupných produktů je použitelná jak pro DMS, tak pro CMS, nebudeme se zabývat konkrétními produkty, ale specifckými funkcemi a vlastnostmi těchto řešení. Věříme, že vám tyto informace v budoucnu usnadní rozhodování o tom, který systém (DMS nebo CMS) umožní řešit právě ty vaše požadavky. Na úvod si přiblížíme služebně starší systémy pro správu dokumentů (DMS) a v druhé části se podíváme na systémy pro správu obsahu (CMS).

Content a Document Management: DMS versus CMS


Informační systémy, které se skrývají za těmito zkratkami, jsou mnohým známé. Jsou to systémy pro správu dokumentů a každý z nich je speci?cký vlastním způsobem pohledu na dokument. Přestože řada na trhu dostupných produktů je použitelná jak pro DMS, tak pro CMS, nebudeme se zabývat konkrétními produkty, ale specifckými funkcemi a vlastnostmi těchto řešení. Věříme, že vám tyto informace v budoucnu usnadní rozhodování o tom, který systém (DMS nebo CMS) umožní řešit právě ty vaše požadavky. Na úvod si přiblížíme služebně starší systémy pro správu dokumentů (DMS) a v druhé části se podíváme na systémy pro správu obsahu (CMS).Celý materiál si můžete stáhnout zde (PDF, 600 KB).


Výše uvedený dokument je ve formátu PDF. Ke čtení proto potřebujete program Adobe Acrobat Reader. Pokud ho nemáte nainstalován, jeho volnou verzi si stáhnete zde.

Komentáře