Apple oznámil předběžné finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2006, které skončilo 30. září 2006. Tyto předběžné výsledky mohou být předmětem významných úprav v důsledku pravděpodobného nového podání historických výsledků.
***tisková zpráva společnosti Apple
Společnost vykázala tržby ve výši 4,84 miliardy dolarů a čistý čtvrtletní zisk 546 milionů dolarů, což je 0,62 dolaru na akcii. Pro srovnání, ve stejném čtvrtletí loňského roku dosáhla společnost tržeb 3,68 miliardy dolarů a čistého čtvrtletního zisku 430 milionů dolarů, neboli 0,50 dolaru na akcii. Hrubá marže byla 29,2%, což představuje nárůst z 28,1% za shodné období loňského roku. Mezinárodní prodej tvořil v tomto čtvrtletí 40% tržeb.
Apple během posledního čtvrtletí prodal 1,61 milionu počítačů Macintosh a 8,729 milionu přehrávačů iPod, což meziročně představuje 30% nárůst prodeje Maců a 35% nárůst prodeje iPodů.
„Toto úspěšné čtvrtletí uzavírá mimořádný rok pro Apple. To, že se nám podařilo prodat více než 39 milionů iPodů a 5,3 milionu Maců a zároveň zvládnout nepředstavitelně komplikovaný přechod na novou architekturu, je něco, na co jsme všichni velmi hrdí,“ řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Rok 2007 bude z hlediska nových produktů zřejmě jedním z nejzajímavějších roků v historii společnosti Apple.“
„Jsme rádi, že jsme tento rok uzavřeli s více než deseti miliardami dolarů v hotovosti a že se nám v posledních dvou letech podařilo zvýšit naše roční tržby o jedenáct miliard dolarů,“ řekl Peter Oppenheimer, finanční ředitel společnosti Apple. „V prvním čtvrtletí fiskálního roku 2007 očekáváme tržby mezi 6,0 a 6,2 miliardy dolarů a zisk na akcii mezi 0,70 a 0,73 dolaru.“
Apple dodal za čtvrt roku rekordních 1,61 milionu počítačů Mac
Apple oznámil předběžné finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2006, které skončilo 30. září 2006. Tyto předběžné výsledky mohou být předmětem významných úprav v důsledku pravděpodobného nového podání historických výsledků.
autor Pavel Houser | Ekonomika |
Ekonomika
Česká daňová správa nabízí interaktivní PDF formuláře pro daňové přiznání za rok 2012
Lenovo si vysloužilo titul největšího výrobce PC na světě
Financování IT leasingem v ČR netáhne
Telefónica vyhodnocuje pilotní projekt NFC
Check Point zveřejnil hospodářské výsledky za 2. čtvrtletí 2012

Komentáře