Avnet koupil divizi IT Solutions od Acalu

Avnet koupil divizi IT Solutions od Acalu


Avnet oznámil, že bylo dosaženo konečné dohody se společností Acal o převzetí její divize projektových řešení v oblasti IT. Divize Acal IT Solutions je distributorem produktů a služeb v oblasti Storage Area Networking, bezpečnosti počítačových sítí a správy elektronické dokumentace (Electronic Document Management).

Divize Acal IT Solutions dodává na trh portfolio zahrnující systémy pro vzájemné propojení zařízení pro ukládání a správu dat (Storage Networking), networking a produkty Fibre Channel řady dodavatelů (Brocade, Cisco, Emulex, Juniper nebo Qlogic) a také řešení správy elektronické dokumentace od firem Canon, Fujitsu, Kodak aj. Podskupina společnosti Acal, Headway Technology Group, se specializuje na navrhování a instalaci řešení k zobrazování dokumentů – například vysoce kvalitních skenerů a systémů OCR.

Koupí divize Acal společnost Avnet získává navíc i jednotku poskytování doplňkových služeb v oblasti plánování a implementace infrastruktury sítí, školení pracovníků v této oblasti a technické podpory. Za fiskální rok ukončený 31. března 2007 činil celkový výnos Acal IT Solutions cca 200 milionů dolarů. Acal IT Solutions bude začleněna do divize Avnet Technology Solutions v rámci úseku pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA). Avnet navíc přebírá dalších 2 000 prodejců a systémových integrátorů společnosti Acal a 180 zaměstnanců.

Komentáře