AXA vstupuje na český a slovenský trh

 AXA vstupuje na český a slovenský trh


AXA, jedna z největších světových finančních skupin, vstupuje na český a slovenský trh. Na konci loňského roku převzala AXA společnost Winterthur Group a stala se tím pádem také novým majitelem Winterthur ČR.

Pro klienty připravuje AXA v letošním roce řadu nových produktů a služeb. Do konce roku, případně začátkem roku 2008, hodlá také vstoupit na český trh neživotního pojištění. AXA penzijní fond je druhým největším v České republice a v roce 2006 nadále rostl. Zvýšil se i počet klientů AXA pojišťovny.

„Již od 15. března budou mít čeští klienti možnost investovat do našich podílových fondů,“ uvedl Petr Žaluda, generální ředitel společnosti AXA pro ČR a SR. „Přineseme také nové typy připojištění a produktů v životním pojištění, na konci letošního roku nebo začátkem roku 2008 bychom rádi začali nabízet i neživotní pojištění. Pro podporu těchto produktů je nezbytné rozšíření naší obchodní sítě, k současným patnácti regionálním ředitelstvím by v průběhu letošního roku mělo přibýt dalších dvacet kanceláří,“ dodal Žaluda.

AXA penzijní fond, druhý největší v ČR, potvrdil také v roce 2006 svoji silnou pozici, když objem aktiv pod jeho správou meziročně vzrostl o 12,1 % na 29,5 mld. Kč. Počet smluv s příspěvkem zaměstnavatele na penzijní připojištění se za uplynulý rok zvýšil o 8,7 % na téměř 215 tisíc. Zisk AXA penzijního fondu byl v loňském roce 758 mil. Kč.

Počet klientů AXA pojišťovny přesáhl ke konci roku 75 tisíc, což představuje meziroční nárůst o 12,9 %. Ještě výrazněji než u penzijního fondu přibylo pojišťovně smluv s příspěvkem zaměstnavatele – k 31. 12. 2006 jich bylo uzavřeno 10 454, což je o 18,2 % více než před rokem.

Objem aktiv pod správou AXA pojišťovny vzrostl na 4,8 mld. Kč (nárůst 14,6 %). Zisk AXA pojišťovny za loňský rok činil více než 128 mil. Kč (neauditovaný výsledek).

Celosvětově zvýšila v roce 2006 společnost AXA čistý zisk na 5,1 miliardy eur. V meziročním srovnání jde o nárůst o 18 %. Základní zisk ze životního pojištění a z pojištění úspor se meziročně zvýšil o 22 % na 2,3 miliardy eur, přičemž většina zemí ve kterých AXA působí dosáhla dvojciferného růstu. Výše aktiv pod správou dosáhla hranice 1,029 bilionu eur, meziročně jde o 19% nárůst. Tržby AXA Group činily v loňském roce 79 miliard euro (růst o 11 %).

Komentáře