Berit součástí skupiny Asseco

Berit součástí skupiny Asseco


Společnost Berit se stala součástí skupiny Asseco. Majoritním vlastníkem akcií se stala společnost Asseco Slovakia, která před necelými dvěma měsíci uskutečnila akvizici českého producenta podnikových informačních systémů LCS International.

Společnost Asseco Slovakia podepsala akviziční smlouvu o nabytí akcií společnosti BERIT, v níž získala 55% podíl. Asseco Slovakia tak na českém trhu pokračuje ve svých expanzivních plánech a rozšiřuje své portfolio poskytovaných služeb také o oblast geografických a provozně-technických informačních systémů. Celá transakce ještě podléhá schválení PMÚ na Slovensku a ÚOHS v České republice.

Společnost Asseco Slovakia projevila zájem o firmu s produkty GIS a TIS, které dosud portfolio skupiny ASSECO nezahrnovalo. Vzhledem k již probíhající spolupráci společnosti Berit s polským členem skupiny Asseco došlo postupně ke sblížení strategických záměrů obou partnerů. Akvizice BERITu by měla pomoci oběma stranám obchodně proniknout s produkty TOMS a LIDS na nové zahraniční trhy, především do zemí, v nichž je ASSECO v současné době přítomno (Polsko, Slovensko, ČR, Rumunsko).

Jozef Klein, generální ředitel Asseco Slovakia, uvedl: „Po schválení celé transakce s LCS a BERIT plánujeme obě společnosti přesunout pod řízení Asseco Czech Republic, které by, spolu s oběma těmito firmami, mělo být koncem tohoto roku po vzoru Asseco Poland a Asseco Slovakia kotováno na Varšavské burze cenných papírů.

BERITpůsobí na českém trhu již od roku 1991 v oblasti geografických (LIDS) a provozně-technických (TOMS) informačních systémů. Společnost byla založena jako s.r.o. bez zahraniční kapitálové účasti. Ke změně právní formy a následné transformaci společnosti došlo v první polovině roku 1999. Na zahraničních trzích působí BERIT ve spolupráci s distribučními partnery v Polsku, na Slovensku, v Německu a ve Švýcarsku. Mezi nejvýznamnější zákazníky v ČR patří velké společnosti, jako např. ČEZ, E.ON, ČÚZK, Škoda Auto a na zahraničních trzích N-ERGIE Norimberg, Ludwigshafen, Erdgas Südbayern Mnichov, VW, Audi, Mercedes Benz, BMW, BASF, Bayer a SIG Geneve.

Komentáře