Citrix kupuje XenSource

Citrix kupuje XenSource


Citrix Systems oznámil konečnou dohodu o akvizici společnosti XenSource, která nabízí řešení virtuální infrastruktury pro velké podniky. Výše transakce je zhruba 500 milionů dolarů v hotovosti a akciích a zahrnuje převzetí přibližně 107 milionů dolarů v akciových opcích.

Akvizice posunuje Citrix na trh virtualizace serverů a desktopů, který má mít za příští čtyři roky objem téměř 5 miliard dolarů. Akvizice, která má být uzavřena ve čtvrtém čtvrtletí roku 2007, rovněž posílí silné partnerství obou společností s Microsoftem a jeho platformou Windows.

XenSource je poskytovatel řešení pro virtuální infrastrukturu pro velké firmy založených na open source hypervizoru Xen. Virtualizační „engine“ Xen, původně vytvořený zakladateli XenSource na University of Cambridge, je nyní vyvíjen v open source komunitě inženýrů mnoha nejvýznamnějších společností, včetně firem Intel, IBM, HP a AMD. Oznámení o akvizici přichází v době, kdy společnost XenSource představila svou vlajkovou loď XenEnterprise, komerční produktovou řadu využívající Xen engine.

Spojení Citrixu a XenSource přináší jak serverovou, tak aplikační virtualizaci, která umožňuje větší flexibilitu zejména silné zákaznické základně Citrixu,” uvedl John Humphreys, program vice president divize Enterprise Virtualization společnosti IDC. “Díky integraci mobility, monitoringu a storage v nedávno představeném XenEnterprise v4 zúžil XenSource funkční mezeru a nabídl virtualizační řešení pro serverovou konsolidaci.

Po uzavření akvizice vytvoří tým XenSource a jeho produkty jádro nové divize Citrixu (Virtualization & Management Division). V čele této divize bude stát Peter Levine, současný CEO společnosti XenSource. Citrix se zároveň zavázal k podpoře open source komunity Xen, vedené spoluzakladatelem XenSource Ianem Prattem.

Komentáře