Hospodaření BT Group za 2. čtvrtletí

Společnosti BT Global Services se po dvaadvacáté za sebou podařilo při čtvrtletním hodnocení vykázat růst EBITDA, a to díky získání zakázek na poskytování produktů a služeb v desítkách zemí světa.

Hospodaření BT Group za 2. čtvrtletí


Společnosti BT Global Services se po dvaadvacáté za sebou podařilo při čtvrtletním hodnocení vykázat růst EBITDA (tedy provozního zisku před započítáním odpisů, amortizací, finančních položek a zdanění), a to díky získání zakázek na poskytování produktů a služeb v desítkách zemí světa.

Ve druhém čtvrtletí vzrostly tržby společnosti BT Global Services o 6 % na 2,28 miliardy liber. Tržby z poskytování služeb nové generace vzrostly o 161 milionů liber na 1,822 miliardy liber, což představuje nárůst o 10 %, zatímco tržby z tradičního britského podnikání klesly o 8 % na 458 milionů liber. Tržby z MPLS vzrostly o 34 % na 179 milionů liber. Zahraniční tržby mimo Británii vzrostly o 19 %. Celkový objem objednávek činil za toto čtvrtletí 1,6 miliardy liber a za posledních dvanáct měsíců tedy celková hodnota objednávek činí 9,2 miliardy liber.

V tomto čtvrtletí přijala společnost BT zakázky na síťové IT služby v hodnotě 0,9 miliardy liber, což oproti srovnatelnému období v minulém roce představuje nárůst o 0,2 miliardy liber. Celková hodnota zakázek za posledních dvanáct měsíců pak činí 5,3 miliardy liber. V této sumě je zahrnut globální kontrakt se společností Schenker AG, v jehož rámci společnost BT připojí kolem 1000 lokací v 57 zemích ke své datové MPLS síti, stejně jako globální kontrakt na poskytování síťových služeb pro SCB (Standard Chartered Bank), jenž má garantovat kvalitu a dostupnost životně důležitých systémů v globálních datových střediscích SCB a jejích centrech služeb. Kontrakt se společností ArcelorMittal na poskytování WAN služeb ve více než 700 lokacích v Evropě, Jižní i Severní Americe, Africe a Asii je jen dalším důkazem o našem globálním dosahu a záběru.

V tomto čtvrtletí získala společnost BT mimo Británii dalších 128 nových firemních klientů.

Komentáře