Intel investuje do mobilního vysílání

Intel investuje do mobilního vysílání


Intel Capital, investiční fond společnosti Intel, bude řídit investici v hodnotě 10 milionů dolarů do Mirics Semiconductor. Britská firma Mirics se zaměřuje na systémy přijímání obsahu na mobilních zařízeních.

Firma Mirics vyvinula čip, který mobilním zařízením a počítačům umožní příjem obsahu prostřednictvím libovolného množství globálně používaných, standardizovaných radiofrekvenčních technologií. Nový čip je navíc menší a má nižší energetické nároky než současné modely.

Řešení technologických problémů spojených s mobilním vysíláním je jedna věc. Důležité je, že na trhu je po takových řešeních vysoká poptávka, zvláště pak v zemích Asie a Tichomoří, jako je Japonsko a Jižní Korea, a my potřebujeme naše produkty na tyto trhy dostat,“ uvedl Simon Atkinson, CEO a zakladatel Mirics Semiconductor. „Spolupráce s Intel Capital znamená, že budeme schopni profitovat z kontaktů, které Intel může zprostředkovat. Naši technologii globálně představí společnost Intel, která má přístup k většímu množství firem včetně největších výrobců, kteří by mohli mít zájem o další investice do našich technologií.

Mirics Semiconductor vyvinul technologii laditelného radiofrekvenčního přijímače pro mobilní zařízení. Díky ní půjde do mobilních telefonů, notebooků a dalších mobilních zařízení ve stále větší míře integrovat příjem rádia a televize. Technologie Mirics představují řešení problémů spojených s roztříštěností globálních mobilních standardů, spotřebou energie a potřebou maximální přenositelnosti mobilních zařízení.

Komentáře