NETGEAR oznámil akvizici společnosti CP Secure

NETGEAR dnes oznámil definitivní uzavření dohody o převzetí společnosti CP Secure, Inc.

NETGEAR oznámil akvizici společnosti CP Secure


NETGEAR dnes oznámil definitivní uzavření dohody o převzetí společnosti CP Secure, Inc.

Společnost CP Secure, založená v roce 2002, je dodavatelem komplexních bezpečnostních řešení, která zajišťují ochranu podniků před nebezpečím šířeným prostřednictvím internetu či elektronické pošty. Portfolio CSG produktů přináší zabezpečení sítí, filtrování webových stránek a ochranu elektronické pošty, a to prostřednictvím jednoduše aplikovatelné platformy se širokým spektrem možností. Unikátní technologie CP Secure, která čeká na rozhodnutí o přidělení patentu, umožňuje nepřetržitou kontrolu internetového a emailového přenosu bez jakéhokoli snížení výkonu sítě, a dosahuje tak pětkrát většího výkonu než konkurenční řešení.

,,Středně velké společnosti stále více spoléhají na web 2.0 a emailové aplikace poskytující inovativní služby jejich zákazníkům, partnerům či prodejcům, takže logicky také neustále hledají efektivní, snadno spravovatelná a ucelená řešení pro zabezpečení jejich sítě a aplikací před hrozbami z internetu pro zajištění plynulého chodu jejich provozu,“ řekl Patrick Lo, výkonný ředitel společnosti NETGEAR. „CP Secure nabízí vhodné doplnění našeho současného portfolia síťové ochrany, které zahrnuje kabelové i bezdrátové ProSafe firewally a Secure-Socket-Layer (SSL) VPN koncentrátory. Rozšířením řady nabízených bezpečnostních řešení můžeme podnikům poskytnout komplexní, robustní a nepřetržité zabezpečení jejich sítě. Jsem pevně přesvědčen o tom, že snadná instalace, administrativa a kontrola v reálném čase jsou přesně ty klíčové vlastnosti, které malé a středně velké společnosti ocení.“

Oboustrannou dohodou se společnost NETGEAR zavázala zaplatit hotově 14 milionů amerických dolarů, na něž byl majetek CP Secure vyčíslen. Pokud dojde ke splnění předem stanovených cílů očekávaných od tohoto obchodního spojení, dočká se CP Secure ještě dodatečné hotovostní platby v celkové hodnotě 3,5 milionu amerických dolarů. Tuto akvizici provází zavádění nových podmínek do standardních postupů uzavírání dohod a její dokončení se očekává v posledním čtvrtletí tohoto roku. Následným dokončením kontraktu se Shuang Ji, současný výkonný ředitel společnosti CP Secure, stane viceprezidentem oblasti vývoje bezpečnostních řešení společnosti NETGEAR.

,,Od samotného počátku své existence se CP Secure snaží neustále vyvíjet nové bezpečnostní produkty a technologie, a zdokonalovat svůj jedinečný systém skenování v reálném čase,“ dodal Shuang Ji, výkonný ředitel společnosti CP Secure. „Mezi naše zákazníky, kterým zajišťujeme dokonalou ochranu jejich sítě i aplikací, patří např. Ministerstvo životního prostředí státu Oregon nebo společnost Philips Intermagnetics. Jsem si jist, že jako součást společnosti NETGEAR, předního výrobce ve svém oboru s celosvětovou působností, budeme schopni malým a středně velkým firmám nabídnout špičkovou kvalitu zabezpečení jejich sítě, díky níž naši stávající zákazníci úspěšně čelí bezpečnostním hrozbám všech velikostí.“

Díky akvizici CP Secure se rozšíří tým společnosti NETGEAR o současné zaměstnance firmy CP Secure – 40 vývojářů z technického centra v čínském Nanjingu. Ti s sebou přinesou důležité know-how ve formě očekávaných patentů, již patentovaných technologií, klientské zázemí, portfolio současně nabízených produktů i koncepty ve fázi vývoje. Společnost NEATGEAR díky převzetí CP Secure plánuje v průběhu příštích 12 měsíců představit zcela nové portfolio NETGEAR ProSecure řešení určených pro web, elektronickou poštu a jednotnou správu hrozeb. Nový tým obohacený o specialisty společnosti CP Secure vytváří jedinečnou skupinu zaměřenou na hardware, software a řešení pro síťovou bezpečnost z celosvětového pohledu.

Komentáře