Polská AB se spojuje s holdingem AT Computers

Polská AB se spojuje s holdingem AT Computers


AT Computers Holding se spojuje s polskou firmou AB a vytváří tak jednu z největších obchodních firem působících v odvětví ICT ve střední a východní Evropě. Společnost AB S.A. je jedním z největších distributorů IT zboží a elektroniky s příjmy z prodeje za rok 2006 na úrovni 9 miliard CZK. Její akcie jsou kótovány na varšavské burze.

Na základě smlouvy podepsané dne 19. 9. 2007 společnost AB odkoupí všechny podíly ve společnosti AT Computers Holding, kterou tvoří tyto čtyři firmy:
· AT Computers – distribuční společnost nabízející ICT zařízení, spotřební elektroniku a výrobky mobilních technologií v ČR;
· AT Computers Slovakia – distribuční společnost působící ve Slovenské republice;
· AT Compus – firma zabývající se výrobou osobních počítačů v ČR s výrobní kapacitou 100.000 kusů počítačů ročně;
· Comfor Stores – společnost ovládající síť více než 150 maloobchodních prodejen na území ČR a 63 na Slovensku.

Současné managementy všech výše uvedených společností zůstávají beze změny.

Ukončení transakcí bude znamenat vytvoření jednoho z nejsilnějších hráčů v regionu střední a východní Evropy. Celkové obraty obou firem v roce 2006 dosáhly téměř 16 miliard Kč.

AB je společností, která má ve své nabídce programové vybavení, IT zařízení, spotřební elektroniku a vybavení pro mobilní komunikace. Klíčovými partnery AB S.A. jsou Hewlett-Packard, Asus, Intel, Microsoft, Acer, Fujitsu-Siemens, LG, Samsung, Creative Labs. Společnost AB vytvořila jednu z největších sítí obchodních partnerů (resellerů) v Polsku. Akcie společnosti jsou rok kótovány na burze cenných papírů ve Varšavě a za tuto dobu vzrostla jejich cena o více než 85 %.

Komentáře