Rakouská akvizice Asseco Slovakia

Skupina ASSECO získala prostřednictvím Asseco Slovakia 60 % akcií rakouské společnosti UNiQUARE Software Development, expanduje tak pomalu směrem na západ.

Rakouská akvizice Asseco Slovakia


Skupina ASSECO získala prostřednictvím Asseco Slovakia 60 % akcií rakouské společnosti UNiQUARE Software Development, zbylých 40 % zůstává ve vlastnictví původních akcionářů. Transakce podléhá schválení Antimonopolního úřadu Slovenské republiky.

UNiQUARE Software Development se zaměřuje na vývoj softwarových řešení pro banky a finanční instituce. Jeho front-endové softwarové řešení pro CRM tvoří základ produktového portfolia společnosti. Svoje řešení dodává do Evropy, Asie, Středního východu a Afriky.

„Po úspěšném dobudovaní nového silného českého pilíře - Asseco Czech Republic, máme před sebou další výzvu, a to v spolupráci s Asseco Czech Republic vytvořit Asseco Austria. Jeho finální struktura by měla být financována i z prostředků získaných z IPO Asseco Czech Republic. Skupina ASSECO je pro UNiQUARE strategickým investorem a má zájem podílet se na jeho dlouhodobém rozvoji, jako též na vytvoření silné a stabilní společnosti, která by měla co nejdříve vytvořit základ pro již zmiňovaný pilíř skupiny ASSECO – Asseco Austria.

Růstem skupiny ASSECO do nových států se otevírají potenciální nové trhy pro produkty a řešení jejích členů. Důležitým prvkem je kapitálový růst skupiny, který byl za prvních 9 měsíců tohoto roku nesmírně dynamický.

Významným krokem v nejbližším období bude připravovaná fúze Asseco Poland s polským IT gigantem PROKOM SOFTWARE. Skupina ASSECO by se tak měla stát největší IT společností v CEE regionu a plánuje se probojovat mezi TOP 10 IT firem v Evropě. Kapitalizace skupiny by se měla vyšplhat na úroveň 6 mld. PLN a počet zaměstnanců kapitálové skupiny zvýšit na 7 500. Po fúzi se společností PROKOM bude hlavním cílem skupiny dosáhnout v roce 2008 konsolidovaný čistý zisk na úrovni 65 mil. EUR. Skupina ASSECO je v současnosti přítomná v Polsku, na Slovensku, v České republice, Rumunsku, Litvě, Německu a v Rakousku. Na rok 2008 předpokládá akvizice i v nových zemích: v Srbsku, Makedonii, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Slovinsku a Spojených státech.

Komentáře