Růst HP byl tažen prodejem notebooků

HP oznámilo výsledky za čtvrté čtvrtletí, které skončilo 31. října 2006. Čisté tržby byly 24,6 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 7 % v porovnání se stejným obdobím minulého roku nebo 6 % po započtení výkyvů měnových kurzů.

Růst HP byl tažen prodejem notebooků


HP oznámilo výsledky za čtvrté čtvrtletí, které skončilo 31. října 2006. Čisté tržby byly 24,6 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 7 % v porovnání se stejným obdobím minulého roku nebo 6 % po započtení výkyvů měnových kurzů.Provozní zisk v souladu s principy GAAP dosáhl výše 1,9 miliardy dolarů a rozředěný výnos na akcii byl 0,60 dolaru, což představuje nárůst oproti 0,14 dolaru vykázaných za stejné čtvrtletí minulého roku.

„Máme za sebou úspěšný rok s vysokým nárůstem příjmů, zlepšením marží ve všech klíčových oblastech a vynikajícím cash flow z operací,“ říká Mark Hurd, CEO a prezident HP.

V daném čtvrtletí vzrostly tržby v Americe o 8 % (na 10,8 miliard), v Evropě, na Středním východě a v Africe o 7 % (na 9,7 miliard) a v pacifické Asii o 6 % (na 4 miliardy). Po úpravách na změny měnových kurzů činil nárůst příjmů v Americe 7 %, v Evropě, na Středním východě a v Africe 3 % a v pacifické Asii 7 %.
Komentáře