Růst HP byl tažen prodejem notebooků - 2

HP oznámilo výsledky za čtvrté čtvrtletí, které skončilo 31. října 2006. Čisté tržby byly 24,6 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 7 % v porovnání se stejným obdobím minulého roku nebo 6 % po započtení výkyvů měnových kurzů.

Růst HP byl tažen prodejem notebooků


Personal Systems Group
Tržby skupiny Personal Systems (PSG) vzrostly meziročně o 10 % na 7,8 miliard dolarů. Počet dodaných jednotek stoupl o 16 %. Příjmy z prodeje notebooků se meziročně zvýšily o 24 %, desktopy se udržely na stejné úrovni. Tržby z prodeje komerčních klientů vzrostly meziročně o 4 %, zatímco příjmy z prodeje osobních klientů vzrostly o 19 %. Provozní zisk činil 336 miliónů dolarů, tedy 4,3 % tržeb, což je nárůst oproti 200 miliónům (2,8 % tržeb) za minulé období.

Imaging and Printing Group
Příjmy skupiny Imaging and Printing (IPG) vzrostly meziročně o 7 % na 7,3 miliardy dolarů. Tržby z prodeje spotřebního materiálu vzrostly meziročně o 9 %, tržby z prodeje komerčního hardwaru vzrostly o 8 % a tržby z prodeje osobního hardwaru o 2 %. Podle počtu prodaných kusů vzrostl prodej komerčních tiskáren o 16 % a osobních o 20 %. Tempo klíčových iniciativ růstu zůstalo zachováno, přičemž prodej multifunkčních zařízení (All-in-One) vzrostl o 22 %, fototiskáren o 70 %, barevných laserových tiskáren o 40 % a prodej multifunkčních produktů na bázi tiskáren (MFP) vzrostl o 160 %. Objem stran vytištěných na strojích HP Indigo Press vzrostl meziročně o 41 %. Provozní zisk činil 1,1 miliardy, tedy 13,2 % tržeb, což je nárůst oproti 896 miliónům dolarů (13,2 % tržeb) za minulé období.

Enterpise and Storage Servers
Skupina Enterprise Storage and Servers (ESS) vykázala tržby ve výši 4,7 miliard dolarů, což představuje nárůst oproti danému období minulého roku o 4 %. Meziročně vzrostly tržby v oblasti oborově standardních serverů o 9 %, přičemž nárůst v segmentu serverů blade činil 38 %. Tržby z prodeje síťových systémů pro ukládání dat vzrostly o 1 % a tržby ze zařízení EVA střední třídy vzrostly o 11 %, což bylo na druhé straně kompenzováno poklesem v prodejích storage array systémů a páskových mechanik. Příjmy z podnikových kritických systémů poklesly o 4 %, kde sice tržby ze systémů Integrity vzrostly o 77 %, ale na druhé straně došlo k poklesu odbytu systému PA-RISC a Alpha. Provozní zisk činil 502 miliónů dolarů, tedy 10,7 % tržeb, což je nárůst oproti 404 miliónům (9 % tržeb) za minulé období.

HP Services
Příjmy HP Services (HPS) vzrostly meziročně o 5 % na 4,1 miliard. Tržby z oblasti Technology Services si udržely stejnou úroveň, zatímco služby Consulting and Integration vzrostly o 7 % a Managed Services o 16 %. Provozní zisk činil 502 miliónů dolarů, tedy 10,7 % tržeb, což je nárůst oproti 404 miliónům (9 % tržeb) za minulé období.
Komentáře