S and T začleňuje skupinu Grall do svých struktur

S and T Services Česká republika zahájila integraci skupiny Grall do firemní struktury. Do S and T Services se postupně začlení veškeré pobočky skupiny Grall, která se skládá z akciové společnosti Grall, Grall Technology a Grall Brno. Od 1. ledna 2007 firmy skupiny Grall jako právní subjekty splynou s S and T Services Česká republika s.r.o., která se stane jejich právním nástupcem.

S and T začleňuje skupinu Grall do svých struktur


Společnost S&T Services Česká republika zahájila integraci skupiny Grall do firemní struktury. Do S&T Services se postupně začlení veškeré pobočky skupiny Grall, která se skládá z akciové společnosti Grall, Grall Technology a Grall Brno. Od 1. ledna 2007 firmy skupiny Grall jako právní subjekty splynou s S&T Services Česká republika s.r.o., která se stane jejich právním nástupcem.

Na českém trhu informačních technologií tak vzniká silný systémový integrátor s očekávaným ročním obratem přesahujícím jednu miliardu korun. Počet zaměstnanců společnosti S&T Services se zdvojnásobí na téměř tři sta a počet poboček rozšíří na čtrnáct. Jde o jednu z nejvýznamnějších letošních fúzí na českém trhu informačních technologií, která se projeví zvýšeným konkurenčním tlakem v různých segmentech trhu.

„Zdvojnásobujeme tak náš lidský kapitál a nabídku služeb. Do S&T začleníme know-how úspěšné firmy, která se významně profilovala hlavně v oblasti technické infrastruktury. Můžeme tak úspěšně zaútočit na nové trhy. Budeme silně konkurovat zejména v oblastech podnikových systémů, IT infrastruktury a souvisejících služeb servisní podpory. Očekáváme meziroční růst tržeb v řádu desítek procent,“ řekl Jiří Košťál, generální ředitel společnosti S&T Services, která si vybudovala silnou pozici hlavně v oblasti podnikových systémů.

Podle Jiřího Remra, analytika IT trhu společnosti Markent, fúze český trh podnikových systémů značně ovlivní: „Nově vzniklý subjekt má všechny předpoklady, aby svou pozici ještě více posílil a vnesl viditelnou dynamiku do poměrně stabilizovaného tuzemského IT trhu. S&T bude mít lepší předpoklady uspět v tendrech na významné projekty. Z fúze budou profitovat i stávající zákazníci, protože získají služby s mnohem vyšší přidanou hodnotu, než od dvou samostatných dodavatelů.“

Fúze navazuje na akvizici skupiny Grall, která představovala další krok v expanzní strategii matky S&T Services, nadnárodní společností S&T System Integration & Technology Distribution AG, která je zastoupena v devatenácti evropských státech. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. S&T Services na tuzemském trhu v minulosti vystupovala také pod jmény ICL a Fujitsu Services. Spolu s IBM a Hewlett-Packard má S&T v České republice vůbec nejdelší tradici působení v oboru informačních technologií. Trvá nepřetržitě již od roku 1967, kdy zde firma působila pod názvem ICL.

Komentáře