Soitron doposud utržil 664 milionů korun

Soitron doposud utržil 664 milionů korun


Středoevropský systémový integrátor a konzultační společnost Soitron dosáhl za první tři čtvrtletí tohoto roku konsolidovaných tržeb v přepočtu 664 milionů korun (období leden až září 2007). Ve srovnání se stejným obdobím roku 2006 tržby vzrostly o 15 procent (tržby r. 2006 - 577 milionů Kč).

"Hlavní podíl na tržbách společnosti v Česku mají zejména zakázky z oblasti systémové integrace a outsourcingu. Tahouny růstu v dalším období budou hlavně dodávky technologických řešení a služeb pro firemní call centra a dále zakázky z oblasti správy informační infrastruktury," řekl ředitel českého zastoupení společnosti Soitron Martin Půlpán.

"V Česku plánujeme intenzivní expanzi do různých odvětví. Zaměříme se zejména na dodávku řešení a služeb pro zákaznická centra firem působících v oblasti finančních služeb a státní správy. Slovenský trh je pro další růst firmy příliš malý. Naopak český trh, jakož i celý středoevropský region, skýtá pro naše služby značný potenciál, a to zejména v oblastech IP telefonie, call center, informační bezpečnosti, IT outsourcingu a síťové integrace," uzavřel Martin Půlpán, ředitel české pobočky společnosti Soitron.

Akciová společnost Soitron působí na středoevropském trhu v oblasti systémové integrace a správy IT infrastruktury. Na českém trhu firma působí prostřednictvím pobočky Soitron CZ, přičemž hlavní sídlo společnosti je na Slovensku - v Bratislavě. Firma zaměstnává v Česku a na Slovensku 750 pracovníků, kteří se společně podílejí na regionálních projektech.

Komentáře