Vzniká celosvětová jednička, akcionáři mohou být potěšeni - obdrží přes 6 mld. USD

Schneider Electric oznámil dokončení akvizice American Power Conversion (APC).

Vzniká celosvětová jednička, akcionáři mohou být potěšeni - obdrží přes 6 mld. USD


Schneider Electric oznámil dokončení akvizice American Power Conversion (APC).

Spojení APC a MGE UPS Systems patřící Schneider Electric vytváří celosvětovou jedničku na trhu služeb pro nepřerušené napájení a chlazení. V tiskové zprávě se praví, že „spojené podniky mají dobře vyrovnané geografické pozice, silnou možnost inovace a bezkonkurenční přístup k prodejním kanálům.“

Podle podmínek akvizice, je cena za každou kmenovou akcii APC 31 USD a celková částka, kterou akcionáři dostanou v hotovosti, představuje zhruba 6,1 miliardy dolarů za všechny kmenové akcie. Obchodování s nimi ustalo na burze Nasdaq Global Select Market na konci obchodních hodin ve středu 14. února 2007.


O oceně APC Smart-UPS 1500XL Modular píše Computerworld zde.

Poslední oznámené hospodářské výsledky APC najdete na Business Worldu tady.


––––––––
O American Power Conversion
Společnost APC byla založena v roce 1981 a je předním poskytovatelem koncových řešení pro real-time infrastrukturu. Nabízí pestrou škálu výrobků pro kritickou síťovou infrastrukturu včetně architektury pro datová centra na vyžádání (InfraStruXure), nebo produktů pro řízení fyzických rizik, jež vyrábí její divize NetBotz.

V roce 2005 zaznamenala tržby dvě miliardy dolarů.
Figuruje v žebříčcích Fortune 1000, Nasdaq 100 a S&P 500 Company.


O MGE UPS Systems
Jde o dceřinou firmu Schneider Electric, která je světovou jedničkou v inteligentních řešeních ochrany napájení pro nepřetržitý provoz. Cílem MGE je poskytnout zákazníkům celkovou ochranu během celého životního cyklu jejich nepostradatelných instalací. Její součástí je MGE PowerServices, největší servisní organizace pro podniky na světě, a řada zařízení jako jsou nepřerušitelné záložní zdroje, rozvaděče, harmonické filtry a pokročilá řešení pro správu napájení.

MGE UPS Systems v roce 2005 i 2006 obdržela od firmy Frost & Sullivan ocenění „Producent UPS roku“.

Komentáře