5 nezodpovězených otázek o Windows 10 1909 (2)

Další verze Windows 10 by měla dorazit již brzy. Ovšem pokud jde o podniky, pak ve vzduchu stále visí několik otázek ohledně toho, co bude tato verze obnášet a zdalipak nastaví standardy pro všechny budoucí podzimní updaty.

5 nezodpovězených otázek o Windows 10 1909 (2)


Předchozí díl

To je přesně důvod, proč Microsoft v dubnu 2017kodifikoval své schéma upgradu; tehdy zákazníkům oznámil, že systém Windows 10 aktualizuje dvakrát ročně a tyto aktualizace zacílí na březnové (ve skutečnosti dubnové) a zářijové (respektive říjnové) vydání.

Přejde Microsoft na systém jediné aktualizace za rok?

Jistě to vypadá, že společnost nastavila svůj model aktualizace a upgradu systému Windows právě tímto způsobem, protože od „upgradu“ s malým množstvím nových funkcí k upgradu zcela bez nových funkcí není daleko. Prostě dotáhne kolečko nových funkcí o poslední půl otáčky tak, že je úplně vypne.

Otázka: Co jí v tom brání? Odpověď: Kdo ví?

Je jasné, tedy minimálně v tuto chvíli, že Microsoft bude i nadále věrný svému systému dvojice aktualizací Windows ročně, byť jedna z těchto aktualizací je aktualizací pouze nominální. Zda je důvodem tohoto stanoviska hrdá snaha Microsoftu dostát svým slibům nebo něco hmatatelnějšího, to už tak jasné není.

Aktualizace jednou za rok by vyžadovala více změn – tedy ne že by na tom bylo něco špatného (nebo že by Microsoft byl proti; to samozřejmě není). Třicetiměsíční podpůrný životní cyklus pro Windows 10 Enterprise (a Education) by vyžadoval přechod na jarní upgrade, pokud by byl eliminován ten podzimní. Mohl by se změnit způsob označeování (jaký účel by měl rr03, když by neexistovalo rr09?), Možná na Windows 10.21 pro rok následující tomu příštímu.

Pokračování


Úvodní foto: © Picture-Factory - Fotolia.com
Komentáře