AMD hlásí silné tržby, díky Ryzenu i kryptoměnám

Společnost AMD dosáhla v prvním čtvrtletí roku 2018 tržeb ve výši 1,65 miliardy dolarů, což představuje 40procentní nárůst oproti částce 1,18 miliardy, kterou firma vygenerovala přesně o rok dříve.

AMD hlásí silné tržby, díky Ryzenu i kryptoměnám


V mezičtvrtletním srovnání pak jde o skok 23procentní. Což vyústilo v provozní zisk ve výši 120 milionů dolarů a čistý zisk ve výši 81 milionů.

Na což pozitivně zareagovali investoři; po zveřejnění výsledků rostla hodnota akcie AMD o 13,5 procenta, ke 26. dubnu se obchodovala mírně nad 11 dolary za kus.

Tržby v segmentu Computingu a grafiky se zastavili na hodnotě 1,12 miliardy. Což je v meziročním srovnání 95procentní skok. Mohou za to především silné prodeje produktů řad Ryzen a Radeon.

Prezidentka a výkonná ředitelka AMD Dr. Lisa Su CNBC řekla, že zhruba 10 procent tržeb za dané čtvrtletí firmě přinesli zákazníci, kteří si kupovali její grafické karty za účelem těžby kryptoměn. „Máme pocit, že máme velice dobrou představu o tom, za jakým účelem lidé používají naše produkty, takže jde o pěkný růstový faktor, ale nejde o dominantní růstový faktor,“ řekla.

AMD před týdnem uvedlo rodinu čipů Ryzen druhé generace, která se skládá ze čtyř procesorů – modelů Ryzen 7 2700X, Ryzen 7 2700, Ryzen 5 2600X a Ryzen 5 2600. Na druhé čtvrtletí očekává americký výrobce tržby ve výši přibližně 1,725 miliardy dolarů, což by opět představovalo poměrně slušný růst, i když už ne tak skokový.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře