Apple údajně plánuje v roce 2019 představit svůj první elektromobil

Společnost Apple údajně plánuje odbočit od výroby počítačů a elektroniky a uvést v roce 2019 na trh svůj první elektromobil. Informoval o tom v pondělí The Wall Street Journal. První „iCar“ nebude plně autonomní, ale v dlouhodobém horizontu Apple počítá i s takovou variantou.

Apple údajně plánuje v roce 2019 představit svůj první elektromobil


Podle deníku The Wall Street Journal začala společnost Apple nedávno zintenzivňovat své úsilí při vývoji technologií pro elektrický automobil a plánuje ztrojnásobit dnešní 600členný tým, který na projektu pracuje.

Společnost Apple je vyhlášená svým tajnůstkářstvím a podrobností je i tentokrát poskrovnu. Známo je, že vyvíjený model má kódové označení „Titan“, avšak není zřejmé, o jaký typ vozidla by se přesně mělo jednat.

Apple jedná s úředníky dopravního odboru okresu Contra Costa v Kalifornii o přístupu na námořní základnu Concord Naval Station. Bývalá vojenská základna poblíž San Francisca se totiž mění na zkušební prostor pro robotická vozidla s názvem „GoMentum Station“.

První elektromobil značky Apple nebude plně autonomní, avšak podle deníku The Wall Street Journal dlouhodobým cílem firmy je vyrábět také automobily bez řidiče.


Úvodní foto: © adimas - Fotolia.com
Komentáře