Chystá se spuštění první transkontinentální 5G sítě

Ericsson, SK Telecom a Deutsche Telekom spustí zkušební 5G síť v Jižní Koreji a v Německu. Síť bude využívat 5G technologie, např. virtualizovaný 5G Ready Core (řídící vrstvu sítě), softwarově-definovanou infrastrukturu (SDN), sdílený cloud a network slicing. Spuštění sítě umožní otestování pokročilých 5G komunikačních scénářů a optimalizaci uživatelských zkušeností s roamingem.

Chystá se spuštění první transkontinentální 5G sítě


Společnost Ericssonb se spojila s telekomunikačními operátory SK Telecom and Deutsche Telekom na projektu nasazení první zkušební transkontinentální 5G sítě na světě. Ericsson bude v projektu výhradním dodavatelem infrastruktury.

Tři společnosti dohromady spustí v Jižní Koreji a v Německu zkušební síť, která bude využívat klíčové 5G technologie jako virtualizace síťových funkcí (NFV), softwarově řízená infrastruktura (SDN), sdílení cloudu a network slicing. Hlavním cílem projektu je vytvořit globální prostředí pro 5G pokročilé komunikační scénáře a optimalizovat uživatelské zkušenosti s roamingem. Partneři budou navíc spolupracovat i na vývoji 5G ekosystému, podpoře globálního marketingu a možností v oblasti standardizace.

Ericsson a SK Telecom v říjnu 2015 úspěšně předvedli technologii network slicing. SK Telecom a Deutsche Telekom uzavřeli strategické 5G partnerství na Světovém mobilním kongresu (MWC), který se uskutečnil v únoru 2016 v Barceloně.

Ulf Ewaldsson, výkonný ředitel pro technologie ve společnosti Ericsson, prohlásil: "5G umožní inovativní případy použití v globálním měřítku. Ericsson se zavázal ke spolupráci na ekosystémech a multi-odborové spolupráci s cílem pomoci všem si uvědomit jejich potenciál a zajistit všechny výhody 5G pro lidi, firmy a celé společnosti kdekoli a co nejrychleji."
Uzavření partnerství mezi Ericsson, SK Telecom a Deutsche Telekom oznámily společnosti na Světovém mobilním kongresu (MWC) Šanghaj, který se konal od 29. června do 1. července 2016 v čínském městě Šanghaj.


Úvodní foto: © DigiClack - Fotolia.com
Komentáře