Google chce budovat tři další podmořské kabely

Společnost Google přináší další rozšíření své cloudové platformy – přidal k ní pět nových regionů, což mu umožní nabízet cloudové služby s koncovými body blíže k zákazníkům.

Google chce budovat tři další podmořské kabely


A aby ještě více rozšířil výkon svého cloudu, plánuje Google vybudovat i tři nové podmořské kabely, jež budou v průběhu následujících tří let stát minimálně 30 miliard dolarů.

Nové regiony v Nizozemí a Montrealu otevřou v prvním kvartálu 2018, zatímco prostory v Los Angeles, Finsku a Hongkongu spustí provoz o něco později. Tyto regiony jsou navzájem geograficky oddělené a každý z regionů je pak dále rozdělen na hrstku „zón dostupnosti“ v jeho rámci. Zákazníci svoje aplikace zpravidla zapojují v různých regionech a zónách. Účelem tohoto typu síťové architektury je napomoci zlepšení stability v případě přírodních katastrof nebo jiných selhání.

Na rok 2019 má Google v plánu uvést do provozu tři podmořské kabely: Curie, Havfrue a Hongkong-Guam. První z nich bude soukromý kabel spojující Chile a Los Angeles, druhý bude kabel konsorcia firem spojující USA s Dánskem a Irskem a třetí bude další kabel konsorcia firem spojující různé uzly v Asii.

Google odhaduje, že jeho síť se stará o zhruba čtvrtinu veškerého internetového provozu. Firma již dříve investovala do vlastních či pronajatých kabelů podobného typu, aby mohla dodávat své služby do širší oblasti. Díky konstrukci kabelu Curie se americký gigant stane první jinou než telekomunikační společností, která postaví svůj vlastní podmořský kabel, což mu umožní vyšší kontrolu nad specifikacemi kabelu i rozšíření celkové šířky pásma uspokojující rostoucí požadavky spotřebitelů na konektivitu.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře