Huawei a ZTE nemohou budovat 5G sítě v Austrálii

Austrálie zakázala čínským telekomunikačním gigantům Huawei a ZTE dodávat vybavení pro výstavbu mobilní sítě 5G v zemi.

Huawei a ZTE nemohou budovat 5G sítě v Austrálii


Na oficiálním twitterovém účtu australského zastoupení společnosti Huawei se objevila zpráva, že tamní vláda jí a ZTE zakázala poskytovat 5G technologii. Podle společnosti je tento výsledek „extrémním zklamáním“ pro spotřebitele, zejména uvážíme-li, že je světovým lídrem v oblasti 5G a „bezpečně a bez rizika“ dodávala protinožcům bezdrátové technologie už téměř 15 let.

Australští ministři komunikací a vnitra vydali minulý týden k věci společné prohlášení, v němž stojí: Vláda má za to, že zapojení výrobců, kteří jsou pravděpodobně předmětem mimosoudních pokynů cizí vlády, jež jsou v konfliktu s australským právem, může přinášet riziko neschopnosti operátora adekvátně chránit 5G síť před neautorizovaným přístupem nebo zasahováním.

Ministři, kteří jmenovitě nezmiňovali žádné konkrétní firmy, dodali, že s tím, jak pokračuje vývoj 5G a souvisejících technologií, mohou se objevit nová rizika související s touto technologií, vyžadující další uvážení vlády.

Jak zdůrazňuje agentura Reuters, čínské zákony po občanech a organizacích požadují, aby asistovali tajným službám, podporovali je a spolupracovali s nimi. Mnoho lidí má za to, že z toho důvodu je čínské vybavení kanálem špionáže.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kang řekl, že vyzývá australskou vládu, aby upustila od ideologických předsudků a poskytla férové konkurenční prostředí pro fungování čínských firem v Austrálii.

ZTE se k celé záležitosti veřejně nevyjádřila.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: © kebox - Fotolia.com
Komentáře