Intel přiškrtil finance svému ikonickému programu Intel Inside

Smartphony a mobilní zařízení obecně v průběhu několika uplynulých let pořádně zatopily segmentu PC. Nicméně v poslední době se tento trh začal opět trochu zotavovat (nejspíš ne na dlouho).

Intel přiškrtil finance svému ikonickému programu Intel Inside


Dobře informované zdroje řekly portálu CRN, že Intel přiškrcuje finance svojí ikonické kampani „Intel Inside“ o 40 až 60 procent. Co to znamená pro odvětví PC jako celek a nakonec i pro spotřebitele?

Jak zdůrazňuje citovaný portál, Intel Inside je finanční stimul pro výrobce a channel partnery, aby propagovali a prodávali produkty obsahující produkty od Intelu. Iniciativa funguje už od roku 1991 a jde o jeden z největších programů kooperativního marketingu na světě. Na tomto financování závisí roční prodeje i marketingové plány mnoha významných OEM a partnerů.

Intel portálu CRN potvrdil, že v programu Intel Inside podniká změny. Mluvčí společnosti řekl, že změny mají zákazníkům pomoci efektivněji obchodovat s Intelem, a zároveň pomáhat Intelu obchodovat s větší přesností, co se týče seřazení jeho obchodních priorit.

Vysoký představitel významného partnera Intelu CRN řekl, že finance byly přesunuty do dalších skupin v rámci Intelu, které nejsou kanálově-specifické ani PC-centrické. Část peněz zároveň zůstane „in-house“, tedy „doma“, což má zlepšit zisky a marže Intelu, řekl citovaný manažer.

Šéf významného poskytovatele řešení řekl, že redukce výdajů s největší pravděpodobností vyústí v nárůsty cen pro OEM, a tyto náklady navíc pak nejspíš budou převedeny na koncového zákazníka. Je poměrně nešťastné, že k této situaci dochází v době, kdy jsou ceny komponentů na svém maximu v řádu uplynulých let, řekl citovaný šéf.

Marketingový manažer významného prodejce technologií zase CRN řekl, že škrty jsou znamením doby v počítačovém byznysu. Jiný partner pak řekl, že to byl skvělý program, ale vzhledem ke všem změnám v komunitě OEM a výrobců systémů není postup Intelu šokující.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře