iOS 12 nejspíš už za tři týdny, MacOS Mojave za čtyři

Apple nejspíš načasuje vydání velkých aktualizací svých operačních systémů na podobná data jako loni. Takže iOS 12 bychom se mohli dočkat 18. září, macOS Mojave pak přesně o týden později.

iOS 12 nejspíš už za tři týdny, MacOS Mojave za čtyři


Nové operační systémy – iOS 12 a macOS 10.14 „Mojave“ – už kolují světem jako beta verze pro vývojáře od počátku června a pro veřejnost od úplného konce stejného měsíce. Jestliže se Apple bude držet tempa, nastoleného v uplynulých třech letech – a zejména posledních dvou – dočkáme se brzy standardních verzí obou platforem. Ta mobilní by mohla být uvedena za tři týdny, ta desktopová za čtyři.

Apple svou každoroční akci, na níž představuje nové iPhony, využívá nejen k tomuto primárnímu účelu, ale také k nastavení harmonogramu pro následné vydání příští verze iOS. Vydání macOS pak bývá nastaveno těsně po debutu iOS.

V roce 2016 uspořádal Apple představení iPhonu 7 dne 7. září, ve středu; tehdy oznámil, že iOS 10 bude k dispozici ke stažení za šest dní, tedy 13. září, v úterý. macOS 10.12 neboli „Sierra“ se v Mac App Store objevil v úterý 20. září, přesně sedm dní po iOS 10.

Následujícího roku se divadlo okolo iPhonu 8 a iPhonu X konalo 12. září 2017, v úterý. Firma poté uvedla iOS 11 19. září, sedm dní poté, a následoval macOS 10.13 čili „High Sierra“ o šest dní později, v pondělí 25. září.

Apple se tradičně vyhýbá organizaci své hlavní akce za celý rok na 11. září, což je v podstatě den vzpomínky na oběti teroristických útoků na USA z roku 2001. Uvádění smartphonů probíhá zároveň několik dní po americkém federálním svátku práce, který je stanoven na první pondělí v září.

Vzhledem k těmto dvěma pravidlům je nepravděpodobné, že by se „iPhoní“ akce konala příští týden – bylo by to v rámci září příliš brzy – nebo v úterý 11. září. Apple svou prezentaci pravděpodobně přesune na následující den, středu 12. září.

S tímto datem je pravděpodobné, že Apple zopakuje svůj harmonogram z roku 2016 tím, že iOS 12 vydá v úterý 18. září, šest dní po představení iPhonů. macOS 10.14 čili Mojave by pak mohl být představen o sedm dní později čili v úterý 25. září.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: IDG News Service
Komentáře