Jaké nové funkce přináší Windows 10 October 2018 Update? (1)

Microsoft vydal svůj nový velký build Windows 10. Konkrétně jde o verzi 1809 pojmenovanou Windows 10 October 2018 Update, která obsahuje dost změn, vylepšujících mobilní integraci, prohlížeč Edge i bezpečnost.

Jaké nové funkce přináší Windows 10 October 2018 Update? (1)


V množství zpráv o Surface Pro, Surface Studio 2 a zcela nových sluchátkách Surface Headphone možná trochu zanikla informace o tom, že Microsoft oznámil dostupnost dalšího velkého buildu svého systému Windows 10. Automatické šíření říjnové aktualizace odstartuje 9. října, nicméně zájemci si ji mohou stáhnout již nyní.

Jednou z nejvýraznějších novinek je aplikace Your Phone, pomocí které mohou uživatelé Androidu jednoduše přetahovat fotky mezi smartphony a počítačem. Při spárování s chytrými telefony běžícími na Androidu 7.0 a vyšším je podporováno také psaní SMS zpráv, které tak nově můžete přijímat a odesílat prostřednictvím notebooku, desktopu nebo tabletu běžícího an Windows 10.

Uživatelé iPhonu sice stejnou podporu sdílení fotografií a zasílání zpráv nedostanou, jsou ovšem schopni odesílat webové stránky na spárovaný počítač a pokračovat v prohlížení na větší obrazovce.

Microsoft v dubnu implementoval funkci časové osy (Timeline), aby uživatelům zjednodušil zpětný náhled na historii práce. V rámci říjnového updatu obsahuje Timeline také historii používání mobilních zařízení. Pro aktivaci této funkcionality si uživatelé Androidu musejí nainstalovat aplikaci Microsoft Launcher. Majitelé iPhonů si na tuto funkci budou muset počkat trochu déle, byť Microsoft tvrdí, že to bude již brzy.

Ačkoliv se většina nadšenců do technologií při myšlence na používání prohlížeče Microsoft Edge nejspíš minimálně pousměje, je zde k dispozici několik zlepšení, z nichž by se Chrome a Firefox mohly učit. Nové gramatické nástroje umožňují zvýraznění různých částí textu různými barvami. Čtecí pravítko pak zvýrazňuje řádek po řádku, abyste neztratili aktuální pozici při čtení a rolování dlouhými webovými stránkami. Součástí „balení“ je i offline slovník, takže si definice nebudete muset nadále vyhledávat v nově otevřeném panelu (byť zatím netušíme, jestli bude tahle novinka dostupná i v češtině).

Pokračování


Úvodní foto: news.microsoft.com
Komentáře