Jaké nové funkce přináší Windows 10 October 2018 Update? (3)

Microsoft vydal svůj nový velký build Windows 10. Konkrétně jde o verzi 1809 pojmenovanou Windows 10 October 2018 Update, která obsahuje dost změn, vylepšujících mobilní integraci, prohlížeč Edge i bezpečnost.

Jaké nové funkce přináší Windows 10 October 2018 Update? (3)


Předchozí díl

Upgradu se dočkalo také vyhledávání ve Windows, byť zatím nebyl čas to úplně otestovat. Povíme-li pravdu, pak se předchozí verze vyhledávání zas tak skvělé nebyly. Díky novému řešení náhledů vyhledávání (search previews) je teď o něco jednodušší nalézt soubory, složky a aplikace, které jste používali v poslední době.

Rychlé akce v náhledech vyhledávání vám umožní přejít přímo na konkrétní úlohy. Při používání funkce vyhledávání se objevují možnosti typu tvorby schůzky v Outlooku, spuštění PowerShellu z pozice administrátora, zasílání chatovacích zpráv, a mnohé další. Výsledky vyhledávání zahrnují také události kalendáře z aplikace Kalendář a spolupracují také s účty na Outlook.com a Office 365.

Pár menších zlepšení se dočkala také oblast hraní, což nás ovšem tak úplně nezajímá. Možná mimo skutečnost, že při herním režimu (který je spouštěn u všech her automaticky, ale je možné ho v nastaveních deaktivovat) je potlačena služba Windows Update, takže se vám při rozehrané hře už nestane, že by vám vyskakovaly pobídky k restartování či instalaci aktualizací.

Významných změn doznala i oblast bezpečnosti. Windows Defender Security Center bylo přejmenováno na Windows Security. Kontrolovaný přístup ke složkám pomáhá v prevenci modifikace osobních souborů ransomwarem či destruktivním malwarem. Aplikace teď mají zákaz přístupu k běžným složkám typu Dokumentů nebo Obrázků, pokud jim výslovně neudělíte povolení. Do sekce „Ochrana před viry a riziky“ Windows Security je v případě potřeby možné přidat whitelist umístění složek. Windows Defender Firewall teď podporuje také procesy subsystému Windows pro Linux.

Všechny antivirové produkty musí být spouštěny jako chráněné procesy, aby byla umožněna jejich instalace a registrace. Produkty, které zatím nevyhovují tomuto novému požadavku, nebudou ve Windows Security Center zobrazovány jako legitimní antivirová řešení.

V rámci October Update pro Windows 10 lze vysledovat i celou škálu aktualizací aplikací a prvků Fluent designu. Další novinky můžete vystopovat sami po instalaci buildu 1809 skrze Windows Update nebo po manuálním stažení ze serverů Microsoftu.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: PCWorld.com
Komentáře