K dispozici je preview Windows 2019, plná verze ještě letos

Microsoft oznámil, že příští verze Windows Server, pojmenovaná Windows Server 2019, bude dostupná ve druhé polovině tohoto roku. Společnost se zároveň pochlubila některými novými funkcemi softwaru a tím, že kupující zaplatí více.

K dispozici je preview Windows 2019, plná verze ještě letos


„Je vysoce pravděpodobné, že zvýšíme cenu licence Windows Server pro klienty (CAL). Více detailů poskytneme, až budou k dispozici, píše Erin Chappleová, ředitelka programového managementu pro Windows Server.

Naštěstí to vypadá, že Windows Server 2019 dostane dost novinek, které růst ceny ospravedlní. Kromě toho jde o nejnovější vydání v rámci tzv. Long-Term Servicing Channelu po Windows Server, což znamená, že kupující získají pět let „mainstreamové“ a pět let prodloužené podpory. Jestliže jste zapojeni do Windows Insider Programu, můžete se k preview buildu dostat již nyní.

Microsoft se u Windows Server 2019 zaměřuje na čtyři témata: zapojování hybridních cloudů, vylepšenou bezpečnost, aplikace a hyperkonvergovanou infrastrukturu. Jednou ze zdůrazňovaných funkcí je Project Honolulu, webový klient, který administrátorům umožňuje kontrolovat cloudové stroje Server i Azure skrze jediný portál.

„Díky Windows Server 2019 a Projectu Honolulu budou zákazníci schopni jednoduše integrovat služby Azure jako Azure Backup, Azure File Sync, obnovení po katastrofě a mnohem více, takže tyto služby Azure budou moci využívat bez narušení svých aplikací a infrastruktury,“ napsala Chappleová.

Vylepšení se dočkala také podpora kontejnerů a konvergované infrastruktury, přičemž velikost základního obrazu (image) kontejneru Server Core byla snížena ze zhruba 5 GB na méně než 2 GB. Tento krok „sníží čas stahování obrazu o 72 procent […].“ Kromě toho je zde podpora pro Kubernetes, která je aktuálně v betaverzi.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře