Kingston představil mamutí 2TB USB flash disky

Nové USB klíčenky od Kingstonu vychází v přepočtu na zhruba 60 tisíc korun, přesto byly okamžitě vyprodané

Kingston představil mamutí 2TB USB flash disky


Obří 1TB a 2TB USB flash disky DataTraveler Ultimate, které Kingston poprvé představil na veletrhu CES, se dostaly do oběhu. A během krátké chvíle byla tato mimořádná (kapacitou i cenou) úložná zařízení vyprodána.

Na Amazonu se 1TB verze prodává za 1319 dolarů (cca 34 tisíc korun) a 2TB model za 2273 dolarů, tedy zhruba 58 tisíc korun. Cena je to neuvěřitelná, ale pro některé pozorovatele trhu překvapivě nízká - 1TB HyperX Predator od Kingstonu se prodával za 2730 $, zatímco nový 2TB DataTraveler Ultimate stojí zhruba o 450 $ méně.

2TB Data Traveler Ultimate se připojuje prostřednictvím rozhraní USB 3.1 a rychlostí čtení 300 MB/s a zápisu 200 MB/s. Kingston uvádí, že se na 2TB model vejde až 70 hodin videa v rozlišení 4K nebo 100 PC her po 20 GB.

Disk je umístěný v pouzdře ze zinkové slitiny o rozměrech 7,5 x 2,7 x 2,1 cm a hmotnosti 136 gramů. Není to tedy žádný drobeček – tloušťkou předčí mnohé Ultrabooky. Rozhodně nelze považovat za nenápadné zařízení

Pro většinu běžných smrtelníků není koupě 2TB klíčenky za dva průměrné měsíční platy na pořadu dne. Kingston DataTraveler Ultimate je prozatím především převratná novinka. Stejně jako u všech ostatních technických produktů je pouze otázkou času, než budeme 2TB klíčenky nosit všichni u sebe jako dnes nosíme 64 nebo 128gigabytové. Pár let si na to ještě nejspíš počkáme a zatím můžeme jen kroutit hlavou nad nesmyslnou megaklíčenkou která se sotva vejde do kapsy, ale můžeme si na ní s sebou nosit zhruba 100 000 písniček v bezztrátovém formátu FLAC.


Úvodní foto: © vege - Fotolia.com
Komentáře