Konsolidace na poli e-commerce: T.S. Bohemia kupuje Alfa Computer

Konsolidace pokračuje a Moraváci se slučují - olomoucký T.S. Bohemia kupuje ostravský Alfa Computer. Sloučený podnik bude dvojkou na poli on-line prodeje počítačů a elektroniky.

Konsolidace na poli e-commerce: T.S. Bohemia kupuje Alfa Computer


Ambice na další růst moravský prodejce T.S.Bohemia již ukázal na začátku roku 2013, kdy na sebe upozornil celostátní reklamní kampaní. Nyní kupuje svého lokálního konkurenta firmu Alfa Computer. Roční tržby firmy T.S.Bohemia se pohybují okolo 1,4 miliardy korun, menší Alfa Computer má okolo 800 milionů. Konsolidovaný roční obrat 2,2 milardy korun tak posouvá T.S.Bohemia na druhé místo za vedoucí Alzu. Ta oznámila neauditovaný roční obrat 7,7 miliardy korun; jedná se sice o čísla zahrnující prodej na Slovensku a širší sortiment, ale i tak je jasné, že mezi jedničkou a dvojkou na českém trhu je přece jen odstup.

Akvizicí získá rozšířená firma další logistické centrum a také nové obchodní kontakty, které patrně využije i pro expanzi na slovenský trh. Doménou obou firem dosud byla Morava, ale i to se má změnit. T.S.Bohemia plánuje zřídit pobočky ve všech krajských městech. Značka Alfa Computer zatím zůstává, v provozu bude i nadále e-shop alfa.cz.

Obě firmy patří mezi dlouholeté hráče na trhu s výpočetní technikou, na kterém jsou již od devadesátých let. Alfa začínala ještě s počítači Atari, T.S.Bohemia je známa především jako výroce počítačů Barbone. Současný sortiment zahrnuje výpočetní a kancelářskou techniku, spotřební elektroniku i domácí spotřebiče.

Čtete také: 
- Amazon plánuje otevřít v ČR nové logistické centrum, přijde sem i prodávat?
Českou e-commerci čeká konsolidace a příchod silných hráčů ze zahraničí


Úvodní foto: © Scott Maxwell - Fotolia.com
Komentáře