Microsoft má nové nástroje, jimiž láká nové testery betaverzí Windows (3)

Společnost Microsoft využívá nové způsoby, kterými mohou podniky testovat chystané verze Windows 10 předtím, než dané aktualizace vypustí do světa.

Microsoft má nové nástroje, jimiž láká nové testery betaverzí Windows (3)


Předchozí díl

Podle Carleyové je cílem Microsoftu „pomoci zrychlit implementaci Windows 10 feature aktualizace ve vaší organizaci a v konečném důsledku dát vašim zařízením více času na jakémkoliv daném vydání [Windows].“

Program Insider je ovšem nesmírně důležitý také pro proces rozvoje Microsoftu. Od debutu Windows 10 před čtyřmi lety firma outsourzovala velkou část svého testování a odlaďování softwaru. Microsoft spustil WIfB, aby k sobě přivedl více podnikových uživatelů – kteří jsou skutečnými zákazníky společnosti, nebo minimálně jejími zákazníky nejdůležitějšími – než kolik byl schopen přilákat k tomu, aby se zapojili do programu Insider, jemuž dominují spíše nadšenci a fanoušci firmy.

Ačkoliv existují dobré důvody k tomu, aby se podniky účastnily beta testování Windows 10 – IT oddělení potřebuje co možná nejvíce času k tomu, aby zhodnotilo dopad jakékoliv aktualizace na kriticky důležité aplikace a workflow – a snahy Microsoftu o co možná největší zjednodušení tohoto procesu jsou hodny podpory, firma svoje kroky znovu zdůvodnila tak, že jsou zcela ve prospěch zákazníka.

Což však není úplně celá pravda.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: PCWorld.com
Komentáře