Microsoft některé testery Windows 10 přenese do roku 2020

Microsoft v pátek podnikl bezprecedentní krok a vynechal jeden ze svých feature upgradů Windows 10, když začal distribuovat první aktualizaci pro rok 2020 skupině svých nejvěrnějších testovacích dobrovolníků.

Microsoft některé testery Windows 10 přenese do roku 2020


Zpravidla to bývá tak, že když se vydání blíží jeden feature upgrade, začne Microsoft dodávat některým účastníkům programu Windows Insider – těm, kteří si zvolili účast v kanálu s názvem „Skip Ahead“ – náhled na upgrade následující. V současné době se společnost blíží k završení první aktualizace pro rok 2019, která téměř jistě ponese označení „Windows 10 April 2019 Update“ a numerický název „1903.“ V rámci již standardní praxe začne uživatelům testujícím v režimu Skip Ahead dodávat kód pro upgrade pro letošní podzim (1909 či Windows 10 October 2019 Update).

Jenže takhle to teď Microsoft neudělal.

„Insiderům, kteří si zvolilli Skip Ahead, dnes uvolňujeme nový build,“ napsali Dona Sarkarová a Brandon LeBlanc, členové týmu Insider, v příspěvku na blogu společnosti. „Tyto buildy jsou z vývojové větve 20H1. Některé věci, na kterých pracujeme ve 20H1, si vyžadují delší náskok.“

Verze 20H1, což znamená jarní feature upgrade pro rok 2020 (či ve formátu Microsoftu 2003), tak nespatří světlo světa až v srpnu či září letošního roku, když se bude blížit kompletace verze 1909.

„Delší náskok“ je ze strany Microsoftu zajímavé vysvětlení, neboť společnost se nijak nezastavila u jakýchkoliv nových funkcí či prvků, které by v rámci verze 2003 měly debutovat, ani zatím žádné neimplementovala do buildu Spring Ahead. Jednou z možností tak může být návrat funkce Sets do beta verzí Insideru. Jde o projekt ambiciózního uživatelského rozhraní, který Microsoft stáhl z testování v polovině roku 2018.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře