Microsoft opatrně obnovuje šíření říjnové aktualizace Windows (2)

Po pozastavení distribuce Windows 10 October 2018 Update v průběhu víkendu Microsoft opět rozjel dodávku tohoto „feature upgradu“ svým uživatelům.

Microsoft opatrně obnovuje šíření říjnové aktualizace Windows (2)


Předchozí díl

Cable zároveň naznačil, že chyba byla nahlášena už před vydáním z 2. října účastníky programu Insider. Podle několika různých online médií chyba propadla kontrolním sítem proto, že ji nahlašoval příliš malý zlomek uživatelů – ačkoliv v tzv. Feedback Hubu, určeném jen pro Insidery, na ztrátu dat upozorňovalo hned několik testujících.

Cableovy komentáře o změnách, které Microsoft pro Hub chystá, přesně ladily s tvrzeními lidí zvenčí o selhání programu Insider. „Abychom mohli lépe detekovat problémy, jako je tento… přidali jsme uživatelům možnost poskytnout při vyplňování User Initiated Feedback (zpětné vazby ze strany uživatele) údaje o dopadu a závažnosti,“ řekl. „Očekáváme, že nám to umožní lépe monitorovat problémy s největším dopadem i v případě, kdy je objem zpětné vazby nízký.“

Mnoho lidí si vzalo Microsoft na paškál a kritizovalo jej, že problém přehlížel. „Tím, že Microsoft pustil do světa takový chybný upgrade, skutečně zklamal svoje zákazníky. A rychlý pohled do Insider Feedback Hubu ukazuje, že tohle bylo nahlášeno jako problém už předtím,“ říká Rod Trent, výkonný ředitel myITforum.com a známý expert na platformu správy Microsoft System Center.

„Je čas vrátit se zpátky k rýsovacímu prknu,“ pokračoval Trent. „Testovací mechanismy Microsoftu pro aktualizace jsou pokažené.“

Cable poněkud nepřekvapivě až tak explicitní nebyl. „Jsme oddáni tomu, abychom se z této zkušenosti poučili a zlepšili naše procesy a systémy upozorňování tak, abychom našim zákazníkům pomohli získat pozitivní zkušenost s našimi aktualizačními procesy,“ uzavírá Cable svůj příspěvek.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: Microsoft.com
Komentáře