Microsoft rozšiřuje svůj závazek kompatibility aplikací z Win 7 na 10 (1)

Program společnosti s názvem „Desktop App Assure,“ který byl spuštěn v říjnu v Severní Americe, byl nyní rozšířen na celý svět.

Microsoft rozšiřuje svůj závazek kompatibility aplikací z Win 7 na 10 (1)


Napsal to Brad Anderson, manažer divize Microsoft 365, v příspěvku na blogu společnosti. „Jasně jsme slyšeli, že jedním z nejdůležitějších faktorů při přechodu na moderní desktop je kompatibilita aplikací, a učinili jsme spoustu práce, abychom zajistili, že Windows 10 a Office 365 ProPlus jsou nyní nejkompatibilnějšími upgrady všech dob,“ napsal Anderson sebevědomě.

App Assure je bonusem pro zákazníky, kteří si předplatí Windows 10 nebo Microsoft 365, a to jak v plánech E3, tak i E5. Služba je dostupná všem, kteří si zakoupí 150 nebo více licencí daného plánu.

K představení tohoto programu došlo v loňském roce, přičemž šlo o jednu z komponent tzv. „FastTrack Center Benefit,“ souboru bezplatných služeb a nástrojů pro implementaci různých produktů podnikové úrovně, včetně předplatného Microsoft 365, balíku Windows 10, Office 365 a Enterprise Mobility + Security.

Myšlenka stojící za App Assure je jednoduchá. „Jestliže nějaká aplikace funguje na předchozí verzi Windows a přestane fungovat, když aktualizujete na nejnovější verzi Windows 10, zdarma to napravíme,“ napsal Chris Jackson, hlavní programový manažer, v příspěvku ze 16. října. Tento příslib platí pro situace, kdy je třeba aplikaci přesunout z Windows 7 na Windows 10 nebo z jedné verze Windows 10 na druhou.

„Kompatibilita aplikací je pro lidi důležitá,“ říká Stephen Kleynhans, analytik společnosti Gartner Research, když hovoří o váhání společností před přechodem na novější operační systém. „Proč? Zaprvé, máme tu historii. Kdykoliv přijde něco nového, cokoliv, lidé se ptají: ‚Přestanou tím fungovat moje aplikace?‘ To je první věc, na kterou myslíte. Zadruhé, jde o nejzřetelnější problém (související s migrací mezi dvěma OS).“

Pokračování


Úvodní foto: © imageegami - Fotolia.com
Komentáře