Microsoft si pro předplatitele Windows 7 ESU připravil překvapení (3)

IT administrátoři, kteří si zaplatili rozšířenou podporu pro Windows 7, zjistili, že existuje ještě jedna podmínka k instalaci pro ty, kteří si chtějí stáhnout záplaty, za které již zaplatili.

Microsoft si pro předplatitele Windows 7 ESU připravil překvapení (3)


Předchozí díl

Bradleyová, stejně jako kdokoliv mimo Microsoft, vůbec netuší, proč se redmondský gigant k takovému překvapení pro zákazníky ESU rozhodl. „Nechovalo se to jako normální servisní záplata,“ odtušila. Po dalším šetření Bradleyová spekulovala o tom, že KB4538483 „souvisí s licencemi“.

Tak nějak zhruba.

Americký Computerworld požádal Microsoft o vysvětlení KB4538483 a mimo jiné mu položil otázky typu „Proč byla KB4538483 tak náhle potřeba?“ a „Přehlédl snad Microsoft něco předtím?“

„Extended Security Updates (ESU) License Preparation Packages (KB4538483 a KB4538484) reagují na požadavky po zkušenostech s aktivací, které jsme objevili v průběhu našeho testování a evaluace s významným množstvím našich testujících zákazníků,“ řekl Microsoft, čím na dotazy Computerworldu odpověděl a zároveň neodpověděl, jak už to má ostatně ve zvyku. „Tyto ESU License Preparation packages jsme představili při uvedení [ESU] dne 11. února 2020, abychom poskytli nepřerušený uživatelský zážitek, minimální množství instalací balíčků a také minimalizovali celkové přerušení [práce] zákazníků.“

Více přerušení práce teď, aby bylo méně přerušení práce později? Fajn.

„Hlavní myšlenkou placených bezpečnostních aktualizací je zjednodušit dodávku záplat, pokud stále používáte Windows 7, a nikoliv ztěžovat získávání aktualizací,“ řekla Bradleyová Woodymu Leonardovi, sloupkaři amerického Computerworldu a šéfovi fóra AskWoody.com.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: © Kirill Kedrinski - Fotolia.com
Komentáře