Microsoft začíná s automatickou aktualizací Windows 10 s tříměsíčním zpožděním

Microsoft konečně obnovil automatickou distribuci Windows 10 October 2018 Update, oné problémové aktualizace, která byla stažena z původní distribuce jen pár dní po svém debutu.

Microsoft začíná s automatickou aktualizací Windows 10 s tříměsíčním zpožděním


„Začínáme nyní s fázovaným uvolňováním uživatelům skrze Windows Update, a zpočátku tak update nabídneme zařízením, která mají nejlepší ‚aktualizační zkušenost‘ na základě našeho modelu strojového učení nové generace,“ napsal Microsoft v obnoveném dokumentu podpory.

Tahle distribuce měla započít před třemi měsíci. Tedy započala, a to konkrétně 2. října, jenže některým z těch, kteří si tenhle feature upgrade manuálně vyhledali a stáhli (pomocí funkce hledání aktualizací v rámci operačního systému) se záhadně začala ztrácet data. A tak Microsoft aktualizaci opět stáhl.

Pokud by k výše zmíněným problémům nedošlo, začal by Microsoft se všeobecnou distribucí aktualizace pravděpodobně koncem října. Microsoft dodávku svých feature upgradů dávkuje tak, že nejdřív kód posune k několika málo uživatelům – začíná s PC, jejichž telemetrické signály naznačují největší pravděpodobnost úspěšné instalace bez problémů. Jakmile je společnost spokojená s výsledky a všechno jde hladce, rozšíří distribuci na další systémy.

Kvůli vážnosti situace však redmondský gigant započal opětovné šíření verze 1809 pouze dobrovolníkům zapojeným do programu Windows Insider. Až v prosinci si pak byl dostatečně jistý na to, aby upgrade opět nabídl všem, kteří si ho manuálně vyhledají.

Teď, o měsíc později, se verze 1809 začala objevovat na některých zařízeních běžících na Windows 10, která využívají službu Windows Update spotřebitelské úrovně.

Celá situace poněkud rozklížila celý systém, který si Microsoft vytvořil okolo Windows 10 a jednotlivých aktualizací. V souvislosti s tím byla firma nucena přistoupit k prodloužení podpory nově distribuované verze, po které by se brzy měla objevit další, označovaná jako 19H1 nebo 1903.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře