MultiJet Fusion: HP vstupuje razantně na trh s 3D tiskárnami

Výrobce tradičních tiskáren vstoupil na pole 3D teprve před rokem, a přesto se mu nyní podařilo převzít technologickou iniciativu. Současní lídři trhu na poli 3D tisku budou muset na tuto výzvu co nejdříve odpovědět, komentuje to IDC.

MultiJet Fusion: HP vstupuje razantně na trh s 3D tiskárnami


Americká společnost Hewlett-Packard patří dlouhodobě mezi největší světové výrobce tradičních tiskových řešení a oblast 3D tisku byla pro tuto společnost spíše jen velmi okrajovou záležitostí. Teprve zhruba před rokem CEO firmy Meg Whitman oficiálně oznámila úmysl HP nejen vstoupit na tento velmi rychle rostoucí trh, ale stát se na něm rovnou vedoucím hráčem.

Rok utekl jako voda a HP nyní skutečně představuje svého koně – tiskárnu HP Multi Jet Fusion, která se hodlá postavit sofistikovaným modelům již etablovaných výrobců 3D tiskáren jako je Stratasys a 3D Systems.

Nový model slibuje revoluci hned v několika oblastech. Zejména mnohonásobně (až desetinásobně!) rychlejší tisk oproti dnešním nejrychlejším modelům na trhu díky tisku celých vrstev materiálu najednou, oproti konkurenci, která nanáší každou vrstvu výsledného objektu postupně po částech. Dále je pak slibována vysoká přesnost a zároveň pevnost tištěných věcí s možností kombinovat mnoho barev a to vše navíc s nízkými náklady. Dostupnost na trhu se očekává během roku 2016.

„Zdá se, že se HP povedlo přinést skutečnou inovaci na trh 3D tiskáren a vyřešit hlavní neduhy současných 3D tiskových řešení představením doposud nevídané kombinace rychlosti, přesnosti a barevné variability tištěných předmětů. Současní lídři na trhu 3D tiskáren budou muset na tuto výzvu od HP co nejdříve zareagovat,“ říká analytik Zdeněk Kroužel ze společnosti IDC.

Nová 3D tiskárna od HP je zatím ve stádiu funkčního průmyslového prototypu. Předopokládá se, že ještě více než rok potrvá spolupráce s technologickými partnery na dopracování a na trh by se nová tiskána HP MultiJet Fusion mohla dostat již v roce 2016. 

Zdroj: IDC CEMA

Čtěte také:
→ 3D tiskárny mění logistiku i módní průmysl
Trojrozměrný tisk je už nikoliv jen záliba technických hračičků, ale i slušný byznys.
→ Je to oficiální: HP se rozdělí na dvě samostatné firmy
Společnost Hewlett-Packard potvrdila zprávy, že vyčlení divizi tisku a PC do samostatného subjektu a nadále se soustředí na podnikový segment.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: hp.com
Komentáře