Notebook s Androidem od Lenova? Prozradily ho uniklé materiály

Uniklé uživatelské manuály výrobce počítačů Lenovo ukazují, že společnost připravuje nový notebook, na němž místo Windows běží operační systém Android.

Notebook s Androidem od Lenova? Prozradily ho uniklé materiály


Notebook zvaný IdeaPad A10 má podle manuálů nahraných na web Lenova 10,1palcový HD displej a je zařazen mezi zařízení s Androidem.

Displej notebooku funguje také jako dotyková obrazovka. Ta může být otevřena až do 300 stupňů, což přidává možnost čtení a dotyku ve chvíli otočení klávesnice směrem dolů. Klávesnice je navíc vybavena tlačítky známými z mobilních zařízení s Androidem – „domácí obrazovka“, „předchozí“ a „obrazovka s aplikacemi“.

Lenovo plánovalo zařízení oficiálně ohlásit ve čtvrtek, řekl mluvčí společnosti Chris Millward. Nějakým způsobem se podle něj ale stalo, že Lenovo nechtěně umístilo uživatelské manuály online předem.

„Tento produkt nebyl zrušen. Půjde na trh,“ řekl Millward. Lenovo prý ještě oznámí datum příchodu zařízení na trh a jeho cenu.

Specifikace notebooku naznačují, že by se mohlo jednat o nízkorozpočtový produkt. Zařízení je vybaveno čtyřjádrovým procesorem Arm od čínské firmy Rockship taktovaným na frekvenci 1,6 GHz, 1 nebo 2 GB RAM a 16 nebo 32 GB úložiště. K dispozici je i 0,3 megapixelová webkamera, slot na microSD karty a HDMI port.

Výrobci technologií poslední dobou stále častěji experimentují s Androidem, protože poptávka po tradičních počítačích s Windows upadá. Již dříve v tomto roce představily firmy Acer a Hewlett-Packard all-in-one stolní počítače s využitím operačního systému od Googlu. Produkt od HP se nazývá Slate 21 a v USA stojí 399 dolarů.

V oblasti konvertibilních PC Asus ukázal hybridní zařízení, na němž mohou běžet jak Windows, tak Android. Zařízení se nazývá Transformer Book Trio a funguje jako tablet s Androidem. Jestliže je připojen k doku s klávesnicí, lze na něm taktéž nabootovat Windows.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: © koniukh - Fotolia.com
Komentáře