Podniky by měly žádat dva plné roky podpory Windows 10 (1)

Podle dvou analytiků společnosti Gartner by korporátní uživatelé měli Microsoft dotlačit k tomu, aby z dočasného řešení dvouleté podpory Windows 10 vzniklo řešení trvalé.

Podniky by měly žádat dva plné roky podpory Windows 10 (1)


Korporátní uživatelé by tedy měli lobbovat u Microsoftu, což by podle analytika firmy Gartner Research Stephena Kleynhanse prospělo všem.

Před více než rokem Microsoft stanovil půlroční harmonogram pro vydávání feature upgradů systému Windows 10, přičemž slíbil, že každý upgrade bude podporovat 18 měsíců. Například aktualizace vydaná v září 2017 by podle této logiky měla být podporována bezpečnostními záplatami a dalšími opravami až do března 2019.

Loni v listopadu však redmondský gigant ohlásil šestiměsíční prodloužení podpory pro Windows 10 verze 1511, což je feature upgrade vydaný koncem roku 2015. „Abychom pomohli některým raným uživatelům z řad podniků, kteří stále dokončují svoji transformaci na Windows jako službu, poskytneme pro Windows 10 verze 1511 dodatečný servisní balíček na dalších šest měsíců až do dubna 2018,“ řekl tehdy Michael Niehaus, tehdejší ředitel produktového marketingu Windows.

V únoru pak Microsoft na seznam rozšířené podpory přidal verze 1609, 1703 a 1709, vydané v polovině roku 2016 a v dubnu a říjnu 2017. Díky tomu získala každá z těchto aktualizací 24 měsíců podpory. (V té době Computerworld nesprávně předpověděl, že se delší podpora stane nedílnou a trvalou součástí Windows 10.)

Microsoft jako důvod rozšíření podpory opět uvedl zpětnou vazbu od podniků: „Mnoho zákazníků učinilo výrazný pokrok v přechodu na Windows jako službu…, [ale] někteří zákazníci si vyžádali rozšíření standardní 18měsíční podpory pro jednotlivá vydání Windows 10,“ řekl Bernardo Caldas, hlavní manažer Windows, v příspěvku na blogu společnosti z 1. února.

Pokračování


Úvodní foto: PCWorld.com
Komentáře