Podniky by měly žádat dva plné roky podpory Windows 10 (2)

Podle dvou analytiků společnosti Gartner by korporátní uživatelé měli Microsoft dotlačit k tomu, aby z dočasného řešení dvouleté podpory Windows 10 vzniklo řešení trvalé.

Podniky by měly žádat dva plné roky podpory Windows 10 (2)


Předchozí díl

Ani tak nebylo dalším krokem Microsoftu pokračovat v této praxi donekonečna, jak původně předpovídal Computerworld. Namísto toho společnost oznámila, že Windows 10 1803, tedy verze, která debutovala 30. dubna, bude podporována nikoliv po dobu 24, ale opět 18 měsíců.

Ve zprávě publikované před více než měsícem – ještě předtím, než byla informace o návratu k osmnáctiměsíčnímu oknu podpory pro verzi 1803 zveřejněna – řekli Kleynhans a jeho kolega z Gartneru Michael Silver svým klientům, že 24měsíční podpůrné období je „pouze dočasné“ a že Microsoft „všeobecně platné přenastavení časové osy podpory nezavede.“

Kleynhans a Silver měli pravdu. Již u verze 1803 totiž Microsoft dodatečný půlrok podpory odstranil. Zároveň s tím oznámil, že do budoucna nabídne podporu nad rámec standardních 18 měsíců pouze ve formě placené možnosti, kterou pojmenoval „placený dodatečný servis.“ Žádné informace o ceně tohoto programu však nezveřejnil.

Kleynhans a Silver doporučují, že s tím, jak se společnosti musejí vyrovnat se skutečností 18měsíčních cyklů podpory – což je podle opakovaných tvrzení korporátních klientů Gartneru příliš málo, tvrdí Kleynhans – měly by tlačit na Microsoft, aby jim vrátil oněch šest měsíců navíc.

„Domáhejte se na nejvyšších místech u Microsoftu, aby nastavil strategii životního cyklu pro Windows 10 Enterprise a Education na 24 měsíců,“ řekli oba analytici v odrážkovém seznamu doporučení. Zároveň radí, že by podniky měly počítat s doplňkovým servisem, jestliže by 18měsíční období podpory zanechalo v úzkých některá PC s Windows z důvodu, že by IT zaměstnanci nebyli schopni udržet krok s rychlým tempem vydávání feature upgradů. „V případě potřeby počítejte s Windows Software Assurance a rozšířenou podporou Windows 10,“ dodává dvojice autorů.

Pokračování


Úvodní foto: CIO.com
Komentáře