Podniky by měly žádat dva plné roky podpory Windows 10 (3)

Podle dvou analytiků společnosti Gartner by korporátní uživatelé měli Microsoft dotlačit k tomu, aby z dočasného řešení dvouleté podpory Windows 10 vzniklo řešení trvalé.

Podniky by měly žádat dva plné roky podpory Windows 10 (3)


Předchozí díl

Analytici Gartneru zároveň vydali silné varování. „I když může možnost placeného rozšíření podpory znít atraktivně, máme podezření, že [tato možnost] se nakonec může ukázat jako v praxi poměrně drahá a je-li to možné, měli byste se jí vyhnout,“ napsali Kleynhans a Silver ve své zprávě.

„Zákazníci by měli doufat v to nejlepší, ale plánovat to nejhorší,“ řekl Kleynhans o doporučeních Gartneru v jednom rozhovoru.

Rozdíl mezi 18 a 24 měsíci je více než šest, prohlašují analytici. Delší cyklus podpory mnohem více chápal komplikace, které teď podniky mají s udržením tempa s půlročními vydáními feature upgradů ze strany Microsoftu. Osmnáctiměsíční cyklus podpory se ukázal jako poměrně tvrdý při migraci všech PC na podporovanou verzi předtím, než verze aktuálně běžící na těchto strojích přestane dostávat záplaty. U 24měsíčního okna podpory je pro IT proveditelné vynechat jeden feature upgrade v každém daném roce.

„Organizace, které chtějí v letech 2018 a 2019 implementovat pouze jednu aktualizaci a jednu vynechat, tak mohou učinit, a zároveň mají nižší pravděpodobnost, že jejich PC vypadnou z podpory,“ řekli Kleynhans a Silver v narážce na rozšířenou podporu pro verze 1703 a 1709. Se šesti měsíci podpory přidanými Microsoftem nevyprší u verzí 1703 a 1709 práva na záplaty do března, respektive října 2019.

Pokračování


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře