Podniky by měly žádat dva plné roky podpory Windows 10 (4)

Podle dvou analytiků společnosti Gartner by korporátní uživatelé měli Microsoft dotlačit k tomu, aby z dočasného řešení dvouleté podpory Windows 10 vzniklo řešení trvalé.

Podniky by měly žádat dva plné roky podpory Windows 10 (4)


Předchozí díl

Krátké uvolnění servisních pravidel pro Windows 10 by podle obou analytiků mělo být využito k vylepšení aktualizačních procesů podnikového operačního systému, zejména pokud jde o rychlost, s níž mohou být prováděny, takže když rozšíření [podpory] vyprší, budou podniky připraveny vrátit se k rychlejší kadenci změn. „Organizace by měly pokračovat ve vývoji procesu pro validaci a implementaci feature updatů, který [by měl být] ukončen za šest měsíců,“ nabádají experti Gartneru.

„[18měsíční] cyklus podpory Microsoftu funguje poměrně dobře, pokud máte dobře řešený proces,“ řekl Kleynhans v jednom rozhovoru. „Ale pevný, dobře řešený proces teď nemá nikdo. Nemají ho zákazníci, nemají ho vendoři, nemá ho Microsoft.“ Všem zúčastněným, pokračoval, „bude trvat pár let koloběhu“ vydáními feature upgradů, aby se stali schopnými zvládnout rychlejší tempo.

I přesto by dvouletý životní cyklus podpory byl lepším řešením; z toho důvodu Gartner nadále tlačí na Microsoft, aby servis Windows 10 modifikoval, a z toho důvodu doporučil zákazníkům, aby to od společnosti požadovali i oni. „Naléhejte na Micosoft, aby učinil z 24měsíční podpory strategii pro Windows 10 Enterprise a Windows 10 Education,“ vyzývají Kleynhans a Silver.

„Musíte plánovat, co je ve skutečnosti formální 18měsíční cyklus [podpory],“ řekl Kleynhans Computerworldu. „Ale 24 měsíců by bylo lepších pro všechny.“

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: news.microsoft.com
Komentáře