Procesory Intel Kaby Lake budou mít integrovaný 4K grafický procesor

Na počítačích s procesory Intel nové generace „Kaby Lake“ poběží hladce hry a video v rozlišení 4K.

Procesory Intel Kaby Lake budou mít integrovaný 4K grafický procesor


Grafické čipy Intel nejsou právě vyhlášené vysokým výkonem, ale výrobce slibuje u 7. generace procesorů Core s označením Kaby Lake výrazné zlepšení – budou totiž vybavené 4K grafickými procesorem.

Nový čip má zabudovaný procesor HD Graphics 620, který podporuje DirectX 12 a umožní na PC přehrávat hladce video a hrát hry v rozlišení 4K díky hardwarové akceleraci. Pro virtuální realitu a náročnější hry bude přesto nutný samostatný grafický procesor.

Notebooky s procesory Kaby Lake přijdou na trh letos na podzim. Intel demonstroval grafické schopnosti novinky na modelu Dell XPS. Asus ohlásil nový konvertibilní Transformer 3 a HP rovněž konvertibilní Pavilion x360 m1. Lenovo a Acer představí zařízení s procesory Kaby Lake příští měsíc na veletrhu IFA v Berlíně.

Loňské zařazení procesorů Kaby Lake do nabídky byl neočekávaný krok a Intel jím porušil tradici  dvou řad procesorů v každém výrobním cyklu. Kaby Lake je již třetí řada procesorů Core vyráběných 14nm procesem, vedle řad Broadwell a Skylake.

Po Kaby Lake má příští rok následovat nová řada vyráběná 10nm procesem s kódovým označením Cannonlake.


Úvodní foto: © Anthony Sacco - Fotolia.com
Komentáře