Spadl aktivační server Windows 10; vaše licence Pro je stále v pořádku

Chyba aktivačního serveru Microsoftu vedla k panice mezi lidmi, kteří se pokoušeli aktivovat nebo znovu aktivovat svoje licence Windows 10 Pro. K panice však není důvod – Microsoft prý situaci „za jeden až dva pracovní dny vyřeší.“ (Zkuste to říct svému šéfovi.)

Spadl aktivační server Windows 10; vaše licence Pro je stále v pořádku


Jestliže uvidíte falešnou zprávu o neplatné licenci Windows 10 Pro, můžete být klidní. To pouze znovu „blbnou“ servery Microsoftu, a za pár dní by měl být vesmír opět v rovnováze.

Uživatel Faikee, který má docela slušnou historii zveřejněných úniků týkajících se Windows, umístil na Twitter následující snímek obrazovky:

Günter Born pak na svém portálu Borncity.com citoval jednoho ze svých čtenářů, který uváděl následující: „Alespoň zde už Windows nejsou po upgradu testovacího stroje aktivovány. Sledovací mechanismus problémů (troubleshooter) aktivace detekuje digitální licenci Windows 10 Pro a hlásí, že je požadován upgrade edice, ale následující proces upgradu se okamžitě zastaví a aktivace neproběhne.“

Citovanému uživateli se na obrazovce objevila následující zpráva: „EventID 8198: License Activation (slui.exe) failed with the following error code: hr=0xC004C003.“

Z toho není úplně jasné, jaký dopad to bude mít na postižené počítače. Lidé jsou nervózní a o ucelené popisy důsledků je nouze. Naštěstí zde ale existuje naděje. Jistý Daniel Randy na Microsoft Answers Forum cituje odpověď Live Agenta, který se omlouvá za dočasný problém na straně aktivačního serveru Microsoftu. Problém se týká Japonska, Koreje, USA a mnoha dalších zemí. O dopadu na české uživatele však informace nemáme.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: news.microsoft.com
Komentáře