Toshiba prodává část své paměťové divize

Společnost Toshiba v pátek oznámila, že prodá část svého oddělení flashových pamětí včetně SSD byznysu patřícího do její divize řešení úložišť a elektronických zařízení. Kupec zatím znám není.

Toshiba prodává část své paměťové divize


Firma, která počátkem 80. let vyvinula technologii NAND flash, už dříve uvažovala o oddělení své divize polovodičů a prodeji její části firmě Western Digital (WD). Uvádí to publikace Nikkei Asian Review s tím, „jak se snaží vyrovnat se ztrátami ve své jaderné divizi v USA.“ Toshiba nicméně v pátek prodej WD nepotvrdila.

Firma uvedla, že „zcela a opatrně“ zvažuje postup přesunu aktiv v rámci jejího rozdělení tak, aby „neovlivnil provoz paměťového byznysu“ po dokončení transakce.

Krok vedoucí k oddělení paměťového byznysu má [tomuto byznysu] pomoci růst skrze investice, jež by mohla realizovat partnerská společnost.

Toshiba a WD již spolupracují v rámci továren na výrobu pamětí, jako je továrna Fab 2 umístěná v japonském Jokkaiči.

Toshiba je v současnosti v takovém stavu, že se pochybuje o její finanční solventnosti, a to kvůli účetnímu skandálu za 1,9 miliardy USD a velké ztrátě při koupi jaderné elektrárny. Minulý týden Toshiba oznámila, že hodnota jejích akcií spadla o 13 procent poté, co vyšlo najevo, že její jaderná divize vykázala ztrátu 4,4 miliardy dolarů.

„Finanční problémy Toshiby byly významnou brzdou růstu jejího paměťového byznysu,“ řekl Sean Yang, ředitel výzkumu DRAMeXchange.

Nikkei Asian Review přinesl zprávu, že by Toshiba mohla prodat 20procentní podíl paměťové divize za cenu mezi 1,77 a 2,65 miliardou dolarů, přičemž „si ponechá majoritní podíl a novou společnost bude nadále zahrnovat do přehledů finančních výsledků skupiny.“

V březnu Toshiba plánuje uspořádat zvláštní setkání akcionářů za účelem hlasování o plánovaném rozdělení. Pokud vše půjde podle plánu, pak má firma v plánu dokončit transakci 31. března.

Zdroj: CIO.com


Úvodní foto: CIO.com
Komentáře