Toshiba prý dostala nabídku od Foxconnu na paměťovou divizi

Foxconn, tchajwanský výrobce elektroniky, známý jako výrobce iPhonů a iPadů pro Apple, se prý Toshibě chystá nabídnout 27 miliard dolarů za její divizi počítačových čipů.

Toshiba prý dostala nabídku od Foxconnu na paměťovou divizi


Toshibu lidé obecně znají jako výrobce NAND flashových a paměťových čipů, která má všechny svoje továrny v Japonsku. Výroba čipů v Japonsku však poklesla poté, co na síle získávají konkurenti v Jižní Koreji a Číně.

Zprávu o potenciální nabídce poprvé přinesl Wall Street Journal. Foxconn je zatím poslední z několika společností, včetně SK Hynix a investiční firmy Silver Lake, které mají zájem o koupi čipových aktiv Toshiby.

Akvizice Foxconnem by Toshibě poskytla finance, které potřebuje k tomu, aby pokročila ve výrobě pamětí a úložišť. Toshiba zaostává za Samsungem, zejména v úložištích, protože se jí tak rychle nepodařilo pokročit ve svých výrobních procesech.

Úložiště a disky od Toshiby je možné koupit přímo, ale japonská firma taktéž dodává a vyrábí flashové produkty pro další hardwarové společnosti. Převod výrobních prostředků by mohl mít vliv i na SanDisk, který je součástí Toshiby.

V únoru Toshiba uvedla, že má v plánu prodat svůj paměťový byznys. Potřeba prodeje aktiv zesílila poté, co její jaderná divize Westinghouse Electric vyhlásila koncem března bankrot. Celkově Toshiba v tomto fiskálním roce očekává pokles tržeb i zisků.

Na druhou stranu Foxconn shromažďuje aktiva po celém světě. Jeho továrny najdete v severní Americe, Asii, Evropě i jižní Americe. Foxconn se v loňském roce zaměřil na jinou velkou japonskou společnost – Sharp – v níž koupil majoritní podíl.

I přesto, že japonská výrobní aktiva klesají, zůstává země vycházejícího slunce stále technologickou mocností. Například v loňském roce koupila japonská společnost SoftBank firmu ARM Holdings, která navrhuje čipy, jež jsou součástí mnoha mobilních zařízení.

Zdroj: CIO.com


Úvodní foto: CIO.com
Komentáře