Update na Windows 8.1 může skončit chybou

Microsoft je terčem stížností: pokusy aktualizovat Windows na novou verzi 8.1 nemusí vždy dopadnout úspěšně. Kvůli problémům s modrou obrazovkou byl stažen update pro Windows RT.

Update na Windows 8.1 může skončit chybou


Že update na Windows 8.1 nemusí vždy klapnout, to dokládají stížnosti zákazníků na různých fórech podpory. Nejhůře dopadli někteří uživatelé tabletů s Windows RT, u nichž pokus o aktualizaci dopadl zamrznutím na modré obrazovce. Právě častý výskyt „modré obrazovky smrti“ přiměl Microsoft, aby již v pátek ze svého storu aktualizaci pro Windows RT stáhl.

Řada uživatelů čelila scénáři, kdy stažená aktualizace Windows 8.1 náhle způsobila restart systému s chybovou hláškou a po dalším jednom nebo několika restartech se obnovily původní osmičky. V takovém případě se radí odpojit všechna zařízení, která nejsou nezbytná, a pomocí Windows Update nebo na stránkách výrobců hardwaru najít nové verze ovladačů. Právě někompatibilita ovladačů je totiž příčinou většiny problémů.

Rada vyhledat aktualizované ovladače je sice dobrá, ale spíše pro techniky erudované uživatele. Běžným BFU taký postup může připadat komplikovaný. Navíc při instalaci chybného ovladače se může stát, že se pokazí i to, co fungovalo. Problémy mají navíc i uživatelé, kterým se předchozí upgrade na Windows 8 podařil bez problémů.

Stížnosti se objevují i z podnikové sféry - i když aktualizace jde bez problémů, jediná možnost pro update je instalovat jej z Windows Store, a to pro každý stroj zvlášť. To znamená, že aktualizační soubor o velikost okolo 3 GB je třeba stáhnout pro každý počítač znovu a znovu. A to i v případě, že ve firmě je více identických počítačů. Velké firmy mohou mít přitom tisíce strojů, hromadná aktualizace kromě časové náročnosti může přinést i problémy s objemem stažených dat.

Čtěte také:
→ Windows XP končí, čím je nahradit? Volba 2: nová Windows 8.1
→ Bezplatný přechod na Windows 8.1

Zdroj: IDG News Service

G+


Úvodní foto: redakce
Komentáře